Kiedy wystawianie ocen 2021? Jeśli chcesz poprawić stopnie, musisz się sprężyć. Kluczowe są trzy terminy

Wystawienie ocen już wkrótce, a do wakacji pozostało niewiele czasu. Osoby, którym grozi ocena niedostateczna oraz ci, którzy zamierzają zawalczyć o czerwony pasek powinni się pospieszyć.

Koniec maja i początek czerwca zazwyczaj są miesiącami, kiedy uczniowie przysiadają do nauki, by zawalczyć o wyższe stopnie na koniec roku. Nikt nie wiedział, jak ten okres będzie wyglądał w dobie pandemii. Niektórzy sądzili, że edukacja zdalna potrwa aż do wakacji, ale na konferencji prasowej 28 kwietnia ogłoszono decyzję o stopniowym poluzowaniu obostrzeń. Dotyczy to także szkolnictwa.

Kiedy wystawianie ocen 2021?

Zgodnie z decyzją rządu we wtorek 4 maja do szkół wróciły dzieci z klas 1-3. W dalszej kolejności, w poniedziałek 17 maja na naukę w trybie hybrydowym przeszli uczniowie klas 4-8 oraz młodzież ze szkół średnich. Natomiast od poniedziałku 31 maja wszystkie roczniki będzie obowiązywała edukacja w trybie stacjonarnym

Dzieci wracają do szkołyCzy nauczyciel może sprawdzić zeszyt? W tym roku to kontrowersyjne

Zobacz wideo Agnieszka Włodarczyk mówi o swoich dolegliwościach w ciąży

Jako że w tym roku większość zajęć odbywała się w trybie zdalnym, nauczyciele mogą mieć większy dylemat przy wystawianiu ocen. Z kolei uczniowie obawiają się, że nagły powrót do placówek będzie związany z wnikliwym sprawdzaniem ich wiedzy. Nie chcą zostać obciążeni nadmiarem sprawdzianów, klasówek i niezapowiedzianych kartkówek, dlatego napisali petycję do ministra edukacji i nauki z prośbą o niewracanie do szkół przed wakacjami. Przemysław Czarnek nie uległ ich prośbie, ale zaapelował do nauczycieli, aby "nie stresować uczniów przed powrotem do szkół, bo nie ma sensu się stresować".

Uczniowie naprawdę tego powrotu od dawna wyczekiwali i ten powrót rzeczywiście będzie wielką przyjemnością, o to również się troszczymy

- twierdził.

Nauczyciele mają czas do 24 maja na wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych, z kolei wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych nastąpi do 2 czerwca. Oceny roczne zostaną wystawione na 10 dni przed wakacjami, czyli do 15 czerwca. Należy zaznaczyć, że 3 czerwca wypada dodatkowy dzień wolny od nauki szkolnej, a jest nim Boże Ciało. O ile dyrektor danej szkoły podejmie taką decyzję, wolnym będzie także kolejny dzień, czyli piątek 4 czerwca. W ten sposób weekend zostałby przedłużony o dwa dni.

Zakończenie roku szkolnego zaplanowano na piątek 25 czerwca, co oznacza, że licząc od czwartku 20 maja do wakacji pozostało zaledwie 35 dni.

Program Maluch plus będzie rozszerzonyDo 12 tys. złotych na dziecko dochodzi też Maluch plus. Rodzice dużo zyskają na "nowym ładzie"

Więcej o: