Adoptował dziewczynkę z zespołem Downa, której nikt nie chciał. Jego konto na Instagramie śledzą tysiące ludzi

Mała Alba nie mogła lepiej trafić. Luca dał jej bezpieczny dom, wiele miłości i troski. Od kilku lat są nierozłączni. Mała kocha swojego tatę, a ten nie widzi poza nią świata. Ich historia udowadnia coś bardzo ważnego.

44-letni Włoch Luca Trapanese zawsze marzył o dziecku i od lat myślał o adopcji. Niestety włoskie przepisy mu nie sprzyjały. Aż do 2017 roku, kiedy uległy zmianie i zaczęto zezwalać na adopcję osobom samotnym lub pozostającym w nieformalnych związkach. W tej sytuacji nawet orientacja seksualna mężczyzny stała się bez znaczenia. Postawiono mu jednak warunek: mógł adoptować dziecko z problemami zdrowotnymi. Długo się nie zastanawiał.

Monika Mrozowska rozprawia o macierzyństwieMonika Mrozowska odpowiada na insynuacje, że pije alkohol podczas karmienia piersią. "Ostre przegięcie"

Ten tata przełamał krzywdzący stereotyp

Luca poznał Albę, gdy ta miała niecałe 13 dni. Ze względu na zespół Downa odrzuciła ją jej własna mama oraz dwadzieścia rodzin, którym przedstawiła ją opieka społeczna. Włoch od razu poczuł, że chce zostać jej tatą, wierzył, że będzie w stanie stworzyć dziewczynce prawdziwy dom i dać jej masę miłości. Tak właśnie się stało. Mało tego: przełamał krzywdzący, jednak powszechnie panujący stereotyp, że gej i to samotny, może być doskonałym ojcem. Decydując się na adopcję dziewczynki z zespołem Downa nie miał wątpliwości, że podoła temu zadaniu, zresztą od lat pracuje charytatywnie i uwielbia dzieci. 

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Włoch daje dobry przykład

Tata małej Alby jest aktywnym użytkownikiem Instagrama, gdzie regularnie zamieszcza zdjęcia swoje i córeczki. Pokazuje, jak wygląda ich życie codzienne. Widać, ze dziewczynka jest zadbana i szczęśliwa. Wniosła wiele radości do życia Włocha, jest jego oczkiem w głowie. Dokumentuje wspólne zabawy, spacery, wyjazdy i ważne rodzinne uroczystości. 

Normalizuje ciało po ciąży i owłosione nogiBekah Martinez pozuje z córką w bikini. Fani chwalą ją za pokazanie "luźnej skóry na brzuchu i owłosionych nóg"

Więcej o: