Powrót do szkoły 2021. Uczniowie klas 4-8 przeszli na naukę hybrydową. Rodzice: "Czują się jak po wakacjach"

Powrót do szkoły 2021 w każdej szkole wygląda nieco inaczej. W jednych nauczyciele zaczynają od sprawdzania wiedzy, w innych stawiają na miłą atmosferę, brak stresu i dają swoim podopiecznym czas na odbudowanie relacji z rówieśnikami.

Powrót do szkoły 2021 to wielkie wydarzenie w życiu uczniów i ich rodziców. Zgodnie z decyzją rządu, po weekendzie majowym do nauki stacjonarnej wrócili uczniowie klas 1-3, z kolei ci starsi, klasy 4-8, 17 maja przeszli na naukę hybrydową. 31 maja wszyscy mają już uczyć się w trybie stacjonarnym. 

Podwyżki dla nauczycieli 2022Kolejne zmiany w szkole. Minister Czarnek: "Nie czekamy". Chce uatrakcyjnić zawód nauczyciela

Powrót do szkoły 2021 nie wszystkim się spodobał

Powrót do szkoły 2021, na kilka tygodni przed zakończeniem roku szkolnego nie wszyscy uznali za dobrą decyzję. Część uczniów wcale nie chciała powrotu do nauki stacjonarnej, powstała nawet petycja o niewracaniu do szkół, która miała przekonać Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki do zmiany decyzji. Ten jednak zapewniał, że powrót do szkoły będzie przyjemnością

Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]

Powrót do szkoły 2021 - jak wygląda w rzeczywistości?

Na profilu Facebook'owym eDziecka spytaliśmy rodziców o powrót ich dzieci do szkoły.  Chcieliśmy poznać wrażenia uczniów, dowiedzieć się, czy są powtórki materiału, kartkówki, sprawdziany. Część rodziców przyznała, że nauczyciele bardzo szybko zaczęli sprawdzać wiedzę swoich podopiecznych:

W tym tygodniu jeden sprawdzian i to duży
Córka wraca za tydzień... Na start dwa sprawdziany
Syn wraca w piątek, od razu sprawdzian
U nas syn w pierwszej klasie w ciągu czterech dni ma pięć sprawdzianów
Syn wrócił dzisiaj do szkoły. Od razu kartkówka

- pisali. Inni zapewnili, że w szkole ich dzieci sytuacja wygląda zupełnie inaczej: 

Brak kartkówek, sprawdzianów i zadań domowych na ten tydzień
A u nas spokój, miła atmosfera, uczniowie czują się jak po wakacjach
U nas mamy czas na odbudowanie relacji, czas na rozmowy. Omawiamy tematy i przerabiamy materiał bez sprawdzania wiedzy.

Kiedy kończy się rok szkolny 2021?Kiedy kończy się rok szkolny 2021? Osoby, które chcą poprawić stopnie muszą pamiętać o trzech terminach

Powrót do szkoły 2021 służy dzieciom

Niektórzy rodzice napisali, że dzieciom dobrze zrobił powrót do szkoły, chociaż zaledwie na kilka tygodni, i kontakt z rówieśnikami. Napisali:

Już po pierwszym dniu widać, że dziecko odżyło. Brakowało jej kontaktu z rówieśnikami. Dziś smutna, bo do końca tygodnia znowu zdalne (hybrydowe nauczanie)
Inne dziecko od poniedziałku
Więcej o: