Jak obliczyć średnią ocen? Ten wynik jest szczególnie ważny dla uczniów, którzy walczą o czerwony pasek

Jak obliczyć średnią ocen? Każdy uczeń powinien umieć obliczyć średnią ze swoich ocen. To szczególnie ważne dla tych, którzy walczą o świadectwo z czerwonym paskiem. Jeśli okaże się, że niewiele im brakuje do wyróżnienia, mają szansę poprawić oceny.

Jak obliczyć średnią ocen? Jest ona szczególnie ważna przed zakończeniem roku szkolnego. To od niej zależy, czy uczeń otrzyma świadectwo z czerwonym paskiem lub nagrodę. Wkrótce uczniowie wracają do szkół na kilka tygodni. Mają zatem ostatnią szansę na poprawienie ocen przed wakacjami 2021.

Jak obliczyć średnią ocen? Aby otrzymać czerwony pasek trzeba mieć 4,75 

Średnia ocen to suma naszych ocen ze wszystkich przedmiotów podzielona przez ich liczbę. Aby otrzymać świadectwo z czerwonym paskiem, należy mieć średnią co najmniej wynoszącą 4,75 i bardzo dobre zachowanie. Uczniowie, którym brakuje niewiele do osiągnięcia średniej arytmetycznej 4,75 będą mogli jeszcze poprawić oceny. 31 maja wszyscy wracają na lekcje stacjonarne, a w kwestii wystawienia ocen kluczowe dla uczniów są następujące daty:

  • 24 maja 2021 - termin wystawienia przewidywanych ocen niedostatecznych;
  • 2 czerwca 2021 - dzień wystawienia przewidywanych pozostałych ocen rocznych; 
  • 15 czerwca 2021 - ostateczna data wystawienia ocen rocznych.

OświataNowe wytyczne ministra edukacji dotyczące działań skierowanych do uczniów. Koniec z niezapowiedzianymi kartkówkami i pracą domową?

Zatem wiedza: Jak obliczyć średnią ocen, jest bardzo przydatna szczególnie przed zakończeniem roku szkolnego. Wystawianie ocen rocznych dla dzieci i młodzieży będzie trwać do 15 czerwca 2021, a zakończenie roku szkolnego 2021 odbędzie się 25 czerwca. Wakacje potrwają do 1 września. LEtni odpoczynek będzie trwał w sumie 67 dni.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?
Więcej o: