Kiedy kończy się rok szkolny 2021? Osoby, które chcą poprawić stopnie muszą pamiętać o trzech terminach

Do zakończenia roku szkolnego 2020/2021 pozostało niewiele czasu, a przed wakacjami uczniów czeka jeszcze jeden długi weekend. Ci, którzy zamierzają poprawić oceny, powinni pilnować trzech terminów.

Wiele osób sądziło, że ze względu na zagrożenie epidemiczne powrót do edukacji stacjonarnej w tym roku szkolny będzie niemożliwy. Premier Morawiecki ogłosił jednak na konferencji prasowej 28 kwietnia, że jeszcze w maju do szkolnych murów wrócą wszystkie roczniki. Nastąpi to zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Kiedy kończy się rok szkolny 2021?

W pierwszej kolejności, bo we wtorek 4 maja na edukację stacjonarną przeszły dzieci z klas 1-3. Następnie, w poniedziałek 17 maja do szkół wróciła młodzież z klas 4-8 oraz uczniowie szkół średnich. Na razie uczą się jednak w trybie hybrydowym polegającym na tym, że wyznaczone klasy naprzemiennie uczą się w szkole i w domu, by zminimalizować ryzyko zakażenia. Od poniedziałku 31 maja wszystkie roczniki będzie obowiązywała edukacja stacjonarna.

Zobacz wideo Pierwszy spacer Ani Starmach z nowo narodzonym dzieckiem

Jako że większość zajęć w roku szkolnym 2020/2021 odbyło się w trybie zdalnym, uczniowie obawiają się, że nauczyciele mogą wykorzystać ich powrót do szkół bezpośrednio przed wystawieniem ocen, zapowiadając wiele klasówek i sprawdzianów. Stworzyli nawet petycję do ministra edukacji i nauki z prośbą o niewracanie do szkół przed wakacjami. Przemysław Czarnek nie przystanął na ich prośby, ale zaapelował do pedagogów, aby "nie stresować uczniów przed powrotem do szkół, bo nie ma sensu się stresować".

Uczniowie naprawdę tego powrotu od dawna wyczekiwali i ten powrót rzeczywiście będzie wielką przyjemnością, o to również się troszczymy

- mówił.

Osobom, które zamierzają poprawić stopnie, pozostało niewiele czasu, by zawalczyć o lepsze oceny. Szczególnie, że przed wakacjami wypada jeszcze jeden długi weekend. Jest nim Boże Ciało, które obchodzimy w czwartek 3 czerwca. Jeżeli jednak dyrektor danej placówki podejmie taką decyzję dniem wolnym będzie także piątek 4 czerwca.

Nauczyciele mają czas do 24 maja na wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych, z kolei wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych nastąpi do 2 czerwca. Oceny roczne zostaną wystawione na 10 dni przed wakacjami, czyli do 15 czerwca. Zakończenie roku szkolnego zaplanowano na piątek 25 czerwca, co oznacza, że licząc od środy 19 maja do wakacji pozostało 36 dni.