Kiedy kończy się rok szkolny 2021? Jest niewiele czasu na poprawę ocen. Wakacje za kilka tygodni

Kiedy kończy się rok szkolny 2021? Uczniowie po miesiącach nauki zdalnej będą mogli wreszcie spotkać się z rówieśnikami podczas tradycyjnych lekcji. Jednak już po kilku tygodniach czeka ich przerwa od nauki, bo rok szkolny 2020/2021 kończy się niebawem.

Kiedy kończy się rok szkolny 2021? Przez pandemię uczniowie spędzili większość czasu w domach i stamtąd, przez internet pobierali lekcje. Niedługo wrócą do placówek. 31 maja wszystkie roczniki mają mieć już tradycyjne zajęcia w szkołach. Jednak długo one nie potrwają. Pod koniec czerwca zaczynają się wakacje.

Kiedy kończy się rok szkolny 2021? Lada moment. Przed tym wystawianie ocen

Ostatnie tygodnie lekcji tradycyjnych według m.in. Dariusza Piontkowskiego "nie może polegać na sprawdzaniu i ocenianiu, ale nie dajmy się też zwariować - ostatnie tygodnie nie mogą zostać poświęcone na zabawę". Minister Czarnek apelował do nauczycieli, żeby nie stresowali uczniów. Jak zatem będą wyglądały w praktyce zajęcia po powrocie do szkół? O tym przekonamy się wkrótce.

Kiedy jest wystawianie ocen 2021?Kiedy jest wystawianie ocen 2021? Lada moment. Uczniowie mają niewiele czasu na poprawę wyników

Warto jednak wiedzieć, kiedy kończy się rok szkolny 2021, bo oceny będą wystawione. W większości placówek nauczyciele mają następujące terminy:

  • do 24 maja 2021 wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych;
  • do 2 czerwca 2021 wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych;
  • do 15 czerwca 2021 wystawienie ocen rocznych.

Pedagodzy powinni poinformować uczniów o tym, jakie oceny zamierzają im wystawić, aby była jeszcze szansa na poprawę. To dotyczy szczególnie ocen niedostatecznych.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Kiedy kończy się rok szkolny 2021? Wakacje w tym roku będą krótsze niż dwa lata temu 

Zanim zaczną się wakacje, uczniowie będą mogli odpocząć jeszcze podczas długiego czerwcowego weekendu. A kiedy kończy się rok szkolny 2021? Według szkolnego kalendarza 25 czerwca. Wakacje 2021 będą trwały do środy 1 września, czyli dokładnie 67 dni. Będą krótsze niż na przykład dwa lata temu. Wówczas wakacje trwały aż 74 dni. To wynika wyłącznie z układu dni w kalendarzu. Z kolei maturzyści już zakończyli swój rok szkolny i po egzaminach mogą odpocząć. 

Więcej o: