Ogromna zmiana w szkołach. Ogłosił ją Jarosław Kaczyński. Chodzi o historię i godziny lekcyjne

Duże zmiany w szkole szykują się w ramach Polskiego Ładu. Jarosław Kaczyński zapowiedział w związku z założeniami programu m.in. dodatkowe godziny historii w liceach. Co czeka polskich uczniów? Wyjaśniamy.

"Polska musi być Polską, musi być krajem głęboko osadzonym w naszej tradycji, krajem dumnym, który idzie do przodu" - mówił prezes PiS w swym przemówieniu prezentującym program Polski Ład i zapowiedział wówczas zmiany w polskim szkolnictwie. 

Jarosław Kaczyński ogłosił ''ogromną zmianę'' w szkołach

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w szkołach średnich nauka historii zostanie podzielona na dwa nurty: historię powszechną i historię Polski.

Dla każdego z tych nurtów będzie przeznaczone 2, 3 może nawet więcej godzin w ciągu tygodnia zajęć. Krótko mówiąc, ogromna zmiana

- podkreślił Kaczyński. Według niego chodzi o to, "by młodzi ludzie Polskę poznawali" - jej kulturę, historię i by się z nią wiązali. 

Dziś z tym bywa różnie, musimy to zmienić, i można to zmienić 

- przyznał. 

Polska musi być Polską, Polska musi być krajem głęboko osadzonym w naszej tradycji, krajem dumnym, krajem, który idzie do przodu

- podkreślił wicepremier. 

Zmiany w szkolnictwie. W ramach nowego ładu "wyrównanie szans po pandemii"

Podczas prezentacji poruszono również temat odnoszący się do narodowego edukacyjnego programu wyrównania szans po pandemii. "Aby zniwelować wzrost luki edukacyjnej i uniknąć krzywdzącego syndromu straconego pokolenia uruchomimy dodatkowe, dobrowolne zajęcia" - zapowiedziano. To nie jedyne zmiany, które zakłada program nowego ładu w Polsce. To także m.in.:

  • uruchomienie Pracowni Przyszłości,
  • zmiany w kredycie studenckim,
  • nowy program dotyczący sportów wyczynowych,
  • zmiany w programie świetlica, które pozwolą dzieciom na zdobywanie nowych umiejętności.
Zobacz wideo Polski Ład zwiększy dzietność? Piecha: Będzie lepiej niż przy 500+
Więcej o: