Kiedy dzieci wracają do szkół? Drugi etap powrotu do szkół właśnie się rozpoczął

Powrót do szkół na kilka ostatnich tygodni może się niektórym podobać, innym nie, jednak należy się z nim pogodzić. Ministerstwo Edukacji Narodowej nie ugięło się i powrót dzieci do szkół odbywa się zgodnie z zapowiadanym harmonogramem. Kiedy dzieci wracają do szkół?

Kiedy dzieci wracają do szkół? Wszystko według harmonogramu

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 28 kwietnia, przedstawiciele rządu ogłosili plan luzowania obostrzeń na najbliższe tygodnie. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że dzieci z klas 1-3 już po majówce wracają do szkoły. Najmłodsi uczniowie uczą się więc w murach szkolnych już od 4 maja. Rodzice młodszych dzieci odetchnęli z ulgą. A co ze starszymi uczniami? Kiedy dzieci wracają do szkół?

Kiedy dzieci wracają do szkół? Drugi etap

W pierwszym etapie do szkół wróciły dzieci z klas 1-3. W drugim etapie odmrażania szkolnictwa do szkół wrócą klasy 4-8 i uczniowie szkół średnich. Kiedy dzieci wracają do szkół? Pierwszy ważny termin to 17 maja. Od poniedziałku 17 maja do nauki hybrydowej przejdzie młodzież z klas 4-8 i uczniowie szkół średnich.

A już w kolejny poniedziałek - 31 maja uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych – a więc klasy 4-8 – oraz szkół średnich wrócą do szkół w trybie stacjonarnym.

Zobacz wideo Powrót do nauki stacjonarnej? Minister edukacji: "Śmierć jest gorsza niż negatywne skutki nauki zdalnej"

Kiedy dzieci wracają do szkół? Do kiedy wystawienie ocen?

Uczniom zostało niewiele czasu na poprawę ocen. Starsze klasy wrócą do murów szkolnych już po ogłoszeniu ocen niedostatecznych i tuż przed poinformowaniem o pozostałych ocenach. Muszą więc poprawić oceny w trybie zdalnym. Później nie będą mieli na to szans.

Nauczyciele mają bowiem czas na wystawienie ocen rocznych i poinformowanie o nich:

  • do 24 maja 2021 wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych;
  • do 2 czerwca 2021 wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych;
  • do 15 czerwca 2021 wystawienie ocen rocznych.

To też cię zainteresuje: Do kiedy jest wystawienie ocen 2021? Uczniom pozostało coraz mniej czasu na poprawę wyników, a do szkół wrócą jeszcze w maju

Więcej o: