Kiedy jest koniec roku szkolnego? Ostatni dzwonek na poprawę ocen

Kiedy jest koniec roku szkolnego 2021? Do zakończenia roku szkolnego zostało już niewiele czasu. Uczniowie mają naprawdę mało dni na poprawę ocen. Zegar tyka. A według harmonogramu podanego przez rząd uczniowie niedługo wracają do szkół.

Kiedy jest koniec roku szkolnego?  Uczniowie wracają do szkół

Kiedy jest koniec roku szkolnego? Według ministra Czarnka termin rozpoczęcia wakacji nie ulegnie zmianie. Oznacza to, że zakończenie roku szkolnego i rozdanie świadectw odbędzie się w piątek 25 czerwca.

Jestem przekonany, że ten rok szkolny dokończymy w szkołach, wrócimy do nauki stacjonarnej w przedszkolach i szkołach

 - zapewniał minister Przemysław Czarnek.

Słowa ministra edukacji nie były rzucone wiatr. Uczniowie wracają do szkół.  Od 4 maja rozpoczął się stopniowy powrót do szkół. W pierwszym etapie do szkół wróciły dzieci z klas 1-3. W drugim etapie odmrażania szkolnictwa do szkół wrócą klasy 4-8 i uczniowie szkół średnich. A szczegóły?

Od poniedziałku 17 maja na edukację hybrydową przejdzie młodzież z klas 4-8 i uczniowie szkół średnich. A 31 maja, czyli za tydzień, wszyscy uczniowie przekroczą mury szkoły i zasiądą na ostatnie tygodnie w szkolnych ławkach.

Kiedy jest koniec roku szkolnego? Już niedługo rozdanie świadectw

Wakacje rozpoczną się za pięć tygodni, czyli za 38 dni. Potrwają do 1 września, a więc uczniowie będą mieli 67 dni odpoczynku od nauki. Warto wiedzieć, że w 2020 roku wakacje trwały jeden dzień krócej, a w 2019 roku dłużej, bo aż 74 dni. 

Uczniowie więc wyczekują 25 czerwca, czyli oficjalnego zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach. Termin ten określa podstawa prawna: § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603 z póź., zm).

Ale uczniowie nie mogą jeszcze odpuścić i marzyć o wakacjach. Czeka ich jeszcze wystawianie ocen.

Zobacz wideo Prognoza długoterminowa IMGW. Jaka pogoda w wakacje?

Kiedy jest koniec roku szkolnego? A kiedy wystawienie ocen?

Nauczyciele mają czas na wystawienie ocen rocznych i poinformowanie o nich:

  • do 24 maja 2021 wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych;
  • do 2 czerwca 2021 wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych;
  • do 15 czerwca 2021 wystawienie ocen rocznych.

Rady klasyfikacyjne powinny odbywać się w okolicach 17 czerwca. Jest to jednak zależne od dyrekcji szkoły i planów poszczególnych placówek.  

Więcej o: