Kiedy wakacje? Odliczanie. Wakacje są krótsze niż można się spodziewać

Kiedy wakacje? Odliczanie trwa. Do końca roku szkolnego zostało pięć tygodni, a dokładnie 38 dni. Niektórzy uczniowie już mają labę, większość wakacje rozpocznie jednak 25 czerwca.

Kiedy wakacje? Odliczanie do zakończenia roku szkolnego

Kiedy wakacje - odliczanie czas zacząć! Wakacyjny wypoczynek naprawdę już za chwilę. Dzieciaki od wakacji dzieli raptem pięć tygodni, a będąc skrupulatnym – 38 dni. Nauka zdalna wszystkim dała w kość – i dzieciom, i rodzicom, i nauczycielom. I choć szkoły wracają do pracy stacjonarnej, to robią to naprawdę na chwilę.

Kiedy wakacje? Odliczanie. Uczniowie wracają do szkół

Przypomnijmy, że od 4 maja rozpoczął się stopniowy powrót do szkół. W pierwszym etapie do szkół wróciły dzieci z klas 1-3. W drugim etapie odmrażania szkolnictwa do szkół wrócą klasy 4-8 i uczniowie szkół średnich. Tu uwaga dla rodziców - ważne są dwa terminy. Pierwszy z nich to 17 maja. Od poniedziałku 17 maja na edukację hybrydową przejdzie młodzież z klas 4-8 i uczniowie szkół średnich. A 31 maja, czyli za tydzień, wszyscy uczniowie przekroczą mury szkoły i zasiądą na ostatnie tygodnie w szkolnych ławkach.

Zobacz wideo Prognoza długoterminowa IMGW. Jaka pogoda w wakacje?

Kiedy wakacje? Odliczanie. Zostało 38 dni

Powrót do szkoły jest więc zaplanowany naprawdę na ostatnią prostą roku szkolnego. Wakacje rozpoczną się za 38 dni. Dłuższe wakacje mają jedynie uczniowie ostatnich klas szkół średnich. 30 kwietnia, w piątek odbyło się zakończenie roku szkolnego dla maturzystów. Po zdanych egzaminach (sesja główna odbywa się od 4 do 20 maja) mają już labę.  

Kiedy wakacje? Odliczanie. W tym roku wakacje są krótsze?

Maturzyści mają więc najdłuższe wakacje. Zawsze tak jest, ponieważ studenci rozpoczynają rok akademicki dopiero 1 października.

Warto wiedzieć, że wakacje 2021 rozpoczną się 25 czerwca i potrwają do środy 1 września, czyli będą trwały dokładnie 67 dni. W tym roku wakacje są krótsze niż na przykład dwa lata temu, bo wtedy trwały aż 74 dni. To wynika wyłącznie z układu dni w kalendarzu.

Więcej o: