Kiedy wystawiają oceny na koniec roku 2021? Dla uczniów chcących poprawić stopnie kluczowe są trzy terminy

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Uczniowie zamierzający poprawić stopnie przed ostatecznym wystawieniem ocen powinni się pospieszyć i pamiętać o trzech terminach.

Uczniowie zawsze ze zniecierpliwieniem wyczekują terminu wakacji. Wizja długiego letniego odpoczynku po miesiącach nauki jest kusząca, ale często okazuje się, że przed samym zakończeniem roku szkolnego, młodzież szkolną czeka jeszcze trochę pracy. Mowa tu o osobach, którym wahają się oceny i które chciałyby podciągnąć stopnie.

Kiedy wystawiają oceny na koniec roku 2021?

Przypominamy, że na konferencji rasowej 28 kwietnia ogłoszono decyzję o powrocie uczniów do szkół. Po długim okresie nauki w domach we wtorek 4 maja na edukację stacjonarną przeszły dzieci z klas 1-3. W dalszej kolejności, bo w poniedziałek 17 maja do placówek wrócą uczniowie z klas 4-8 oraz młodzież ze szkół średnich, a od poniedziałku 31 już wszystkie roczniki będą uczyć się zdalnie.

Zobacz wideo Klara Lewandowska zażyczyła sobie warkoczyków. "Bo ja lubię czasami"

Nie każdemu spodobał się jednak pomysł powrotu do placówek na zaledwie kilka tygodni przed wakacjami. Niektórzy obawiali się, że nauczyciele wykorzystają okazję, by wnikliwie sprawdzić ich wiedzę, odpytując uczniów, organizując klasówki oraz sprawdziany. Stworzyli nawet petycję skierowaną do ministra edukacji i nauki z prośbą o niewracanie do szkół przed końcem roku szkolnego 2020/2021. Przemysław Czarnek nie skłonił się do ich próśb, jednak zaapelował do pedagogów, aby nie stresowali młodzieży, przed powrotem do edukacji stacjonarnej.

Chcę odnieść się do pewnych informacji, które słyszymy w przestrzeni publicznej od jakiegoś czasu. Pragnę przypomnieć, że zaraz po wydaniu rozporządzenia dotyczącego powrotu dzieci do szkół, również tego hybrydowego od 17 maja, zaapelowaliśmy do dyrektorów szkół i do nauczycieli, aby w pierwszej kolejności skupić się na odbudowie wspólnoty, więzi między uczniami, ale także między uczniami i nauczycielami, oczywiście z zachowaniem wszystkich innych funkcji szkoły

- mówił.

Należy zaznaczyć, że koniec roku wypada w piątek 25 czerwca, czyli licząc od piątku 14 maja do wakacji zostało zaledwie 41 dni. Osoby, które zamierzają poprawić oceny powinny pamiętać o trzech terminach, bo nauczyciele mają czas na wystawienie ocen i poinformowanie o nich do:

  • 25 maja 2021, kiedy zostaną wystawione przewidywane oceny niedostateczne;
  • 2 czerwca 2021, kiedy zostaną wystawione przewidywane oceny roczne;
  • 15 czerwca 2021, kiedy nastąpi wystawienie ocen rocznych.
Więcej o: