Kiedy zaczynają się wakacje 2021? Już za pięć tygodni, ale będą trwały krócej niż dwa lata temu

Kiedy zaczynają się wakacje 2021? Uczniowie wracają do szkół tylko na kilka tygodni, bo już niedługo zakończenie roku szkolnego 2020/2021 i długo wyczekiwane przez dzieci i młodzież wakacje. Ile będą trwały w tym roku?

Kiedy zaczynają się wakacje 2021? 31 maja wszyscy uczniowie wracają do szkół na tradycyjne lekcje. Kilka ostatnich tygodni szkoły mają spędzić "bez stresu". O tym zapewniał minister Czarnek, gdy apelował do dyrektorów i nauczycieli. "Zaapelowaliśmy do dyrektorów, by w pierwszej kolejności skupić się na odbudowie wspólnoty, więzi między uczniami i odbudowy zaufania między nauczycielami a uczniami" - mówił.

Kiedy zaczynają się wakacje 2021? Już za pięć tygodni

Wakacje w tym roku zaczynają się 25 czerwca, czyli dokładnie za 41 dni. Wtedy uczniowie odbiorą świadectwa i mogą odpoczywać przez dwa miesiące. W 2021 roku wakacje będą trwały dokładnie 67 dni. W 2020 roku wakacje trwały jeden dzień krócej, a dwa lata temu dłużej – aż 74 dni. Powodem krótszych wakacji jest rozłożenie dni w czerwcu i wrześniu w kalendarzu.

Kiedy zaczynają się wakacje 2021 i wystawianie ocen?

Kiedy zaczynają się wakacje 2021? Przed wypoczynkiem czeka uczniów jeszcze wystawianie ocen. Na stronach niektórych placówek edukacyjnych czytamy komunikaty, że: Nauczyciele mają czas na wystawienie ocen i poinformowanie o nich: 

  • do 24 maja 2021 wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych;
  • do 2 czerwca 2021 wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych;
  • do 15 czerwca 2021 wystawienie ocen rocznych.

Aby uczniowie mogli mieć szansę poprawić te wyniki, nauczyciele powinni poinformować wcześniej o tym, jakie planują oceny wystawić podopiecznym. Świadectwa z ocenami, które ostatecznie uda się wypracować, uczniowie otrzymają podczas zakończenia roku szkolnego 25 czerwca. 

Zobacz też: Do kiedy można składać wniosek na bon turystyczny? Można zaoszczędzić sporo pieniędzy, a hotele już otwarte

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?
Więcej o: