Petycja o niewracanie do szkoły. Rodzice: Argumenty o spotkaniach z kolegami też są bez sensu

Uczniowie wracają do szkół, do 31 maja wrócą wszystkie klasy. Decyzja rządu spotkała się z niezadowoleniem uczniów i rodziców. Młodzież zaczęła zbierać podpisy pod petycją skierowaną do ministra Czarnka. Co na temat petycji o niewracaniu do szkoły sądzą rodzice?

Petycja o niewracanie do szkoły. O co chodzi?

4 maja do szkół w trybie stacjonarnym wróciły dzieci z klas 1-3. Do 31 maja do szkół mają wrócić wszyscy uczniowie, także starszych klas. Od poniedziałku 17 maja do szkół, chociaż jedynie w trybie hybrydowym, wrócą młodzież z klas 4-8 i uczniowie szkół średnich. A 31 maja, kiedy wszyscy przejdą na edukację stacjonarną.

Powrót do szkół nie spotkał się jednak z uznaniem wszystkich. Uczniowie wystosowali petycję o niewracaniu do szkoły do ministra edukacji.

Powrót do nauki w szkole na ostatnie niecałe dwa miesiące jest niepotrzebny i tylko zdezorientuje uczniów klas 7 oraz 8, którzy w tym czasie prowadzą intensywną naukę do egzaminu ósmoklasisty. Sprzeciwiamy się powrotowi w tym roku szkolnym do nauki stacjonarnej i chcielibyśmy, by nasz głos, głos wszystkich uczniów, został i tym razem usłyszany

- pisali w petycji o niewracaniu do szkoły uczniowie.

Zobacz wideo Pandemia uderza w młodych. Psychiatra: Narastają w nich trudne emocje

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Powrót do szkół od września 2021 - petycję podpisało ponad 400 tys. osób. Nie chcą wracać do nauki stacjonarnej

Petycja o niewracanie do szkoły. Zdaniem rodziców

Redakcja edziecko.pl na Facebooku zapytała rodziców, jakie mają zdanie na temat powrotu do nauki stacjonarnej w maju. Zdania są podzielone. Ale jedna rzecz powtarza się we wszystkich wypowiedziach – w tak trudnym roku szkolnym ważniejsze od sprawdzania wiedzy jest odbudowanie relacji z kolegami z ławki szkolnej.

Dla mojego dziecka byłoby najlepiej, aby powrót do nauki stacjonarnej był, ale od września. Kompletnie nie rozumiem tej radykalnej decyzji na miesiąc przed końcem roku szkolnego. Argumenty o spotkaniach z kolegami też są bez sensu - jak dziecko z kimś się kolegowało to i tak spotykało się z tym innym dzieckiem po szkole (nauce zdalnej). Do tego nie trzeba formalizacji.
Teraz dzieci zwyczajnie się boją. Nie oszukujemy się, nauka zdalna jest raczej mało efektywna. Dzieci boją się natłoku kartkówek i sprawdzianów. U syna w szkole kartkówka jest już naniesiona na 17.05, choć dyrektor zapewniał, że tak nie będzie. Więc jak mają się nie bać? Według mnie to zupełnie bezsensowne. Od września dzieci wróciłyby do szkoły bez stresu.
W szkole powinny być tylko zajęcia jakoś integrujące, rozwijające kompetencje społeczne, warsztaty radzenia sobie ze stresem, dużo zabawy, sportu, a nie lekcje po tak długiej przerwie w dodatku z testami itp. robi się atmosfera terroru w niektórych szkołach, nauczyciele tak straszą, że te dzieci po prostu nie chcą iść, podstawy programowe zwykle i tak są zrealizowane zwłaszcza w klasach najstarszych
Uważam, że dzieci natychmiast powinny wrócić do szkół. Ale nie na naukę (chyba że w terenie, np. luźne lekcje przyrody), ale na SOCJALIZACJĘ. Gry, zabawy, ruch, odbudowywanie przyjaźni i relacji między szkolnych

- wymieniali argumenty rodzice.

Więcej o: