Kiedy zaczynają się wakacje 2021? Przed letnim wolnym wypada jeszcze jeden długi weekend

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a uczniom pozostało coraz mniej czasu poprawę ocen. Przed letnim wolnym czeka ich jeszcze jeden termin, podczas którego będą mogli odpocząć od zajęć lekcyjnych.

Termin wakacji zawsze był datą, która szczególnie interesowała uczniów. Bez względu na to, czy uczyli się stacjonarnie, czy też w trybie zdalnym, po miesiącach edukacji potrzebują odskoczni i okazji do odpoczynku. W obliczu pandemii w związku ze stopniowym łagodzeniem obostrzeń, możliwość spotkania z rówieśnikami po okresie lockdownu, może być dla nich szczególnie ważna. Przed letnim wolnym wypada jeszcze jeden termin, podczas którego będą mogli odetchnąć od zajęć lekcyjnych, a jest nim długi czerwcowy weekend, czyli Boże Ciało.

Kiedy zaczynają się wakacje 2021?

W tym roku Boże Ciało wypada w czwartek 3 czerwca. To uroczystość  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli liturgiczna uroczystość w Kościele katolickim dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Zwyczajowo jest to dzień wolny od pracy oraz szkoły, a jeżeli dyrektor danej placówki podejmie taką decyzję, uczniowie odpoczną od szkoły także dzień później, w czwartek 4 czerwca. Dzięki temu ich weekend zostanie przedłużony o dwa dni.

Zobacz wideo Ida Nowakowska wyszła ze szpitala. Nagrała filmik z podziękowaniami. "Do zobaczenia niebawem"

W Warszawie brakuje blisko 3 tys. nauczycieliPetycja o niewracanie do szkoły. Rodzice: Argumenty o spotkaniach z kolegami też są bez sensu

Wakacje dla tegorocznych maturzystów rozpoczęły się już w piątek 30 kwietnia, a na konferencji prasowej 28 kwietnia ogłoszono, że pozostałe roczniki wrócą do szkół jeszcze w maju. Nastąpi to w trzech etapach. W pierwszej kolejności we wtorek 4 maja do szkół wróciły dzieci z klas 1-3. W dalszej kolejności 17 kwietnia, na tryb nauki hybrydowej przejdą uczniowie klas 4-8 oraz młodzież ze szkół średnich. Natomiast od poniedziałku 31 maja wszystkie roczniki będą uczyć się w trybie stacjonarnym.

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 zaplanowano na piątek 25 czerwca. To oznacza, że licząc od czwartku 13 maja do wakacji pozostały jedynie 42 dni (30 dni bez weekendów). Uczniowie mają niewiele czasu na ewentualną poprawę ocen, a ci, którzy chcą podciągnąć stopnie, powinni pamiętać o trzech terminach. Nauczyciele na wystawienie ocen rocznych i poinformowanie o nich:

  • do 24 maja 2021 wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych;
  • do 2 czerwca 2021 wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych;
  • do 15 czerwca 2021 wystawienie ocen rocznych.

Park - zdjęcie ilustracyjnePodstawowy dochód bezwarunkowy, czyli pieniądze za nic? 1200 zł dla dorosłego, 600 zł dla dziecka i to bez żadnych warunków

Więcej o: