Kiedy wystawianie ocen 2021? Ważne dla uczniów są trzy terminy

Kiedy wystawianie ocen 2021? Pytają uczniowie, którzy chcą poprawić swoje wyniki jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego. Kluczowe dla nich są trzy terminy. Ważne szczególnie dla osób, które spodziewają się oceny niedostatecznej.

W poniedziałek 17 maja na edukację hybrydową przejdzie młodzież z klas 4-8 oraz uczniowie szkół średnich. Od poniedziałku 31 maja nauka stacjonarna będzie obowiązywała już wszystkie roczniki. Uczniowie wracają do szkół na kilka tygodni, bo zakończenie roku szkolnego wypada w piątek 25 czerwca. Do wakacji pozostało zatem (licząc od 13 maja) zaledwie 42 dni. Przed wakacjami nauczyciele muszą wystawić uczniom oceny do świadectwa.

Kiedy wystawianie ocen 2021? Jak nauczyciele ocenią uczniów w tym roku?

W związku z tym, że większość lekcji w roku szkolnym 2020/2021 odbyło się w trybie zdalnym, wiele osób zastanawia się, czym pedagodzy będą kierować się podczas podejmowania decyzji - jaką ocenę wystawić konkretnemu uczniowi. Rodzice pisali na forum edziecko.pl, że ich dzieci "nie chcą wracać do szkół na kilka tygodni przed zakończeniem roku szkolnego, bo zwyczajnie się boją. Nauczyciele zapowiedzieli, że będą sprawdzać ich wiedzę, tego co się nauczyli sami". 

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zaapelował do pedagogów, aby "nie stresować uczniów przed powrotem do szkół, bo nie ma sensu się stresować".

Uczniowie naprawdę tego powrotu od dawna wyczekiwali i ten powrót rzeczywiście będzie wielką przyjemnością, o to również się troszczymy

- mówił. 

Kiedy wystawianie ocen 2021? O niedostatecznych nauczyciele powinni informować wcześniej

Kiedy wystawianie ocen 2021 zależy od poszczególnych szkół. Na stronach niektórych placówek edukacyjnych czytamy komunikaty, że: Nauczyciele mają czas na wystawienie ocen i poinformowanie o nich:

  • do 24 maja 2021 wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych;
  • do 2 czerwca 2021 wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych;
  • do 15 czerwca 2021 wystawienie ocen rocznych.

Wystawianie ocen niedostatecznych i informowanie o nich odbywa się wcześniej, aby uczniowie mogli mieć szansę poprawić te wyniki. Świadectwa z ocenami, które ostatecznie udało się wypracować uczniowie otrzymają podczas zakończenia roku szkolnego 25 czerwca. 

Więcej o: