Kiedy szczepienia młodzieży? Adam Niedzielski: "Jesteśmy bardzo blisko podjęcia decyzji"

Kiedy szczepienia młodzieży? Minister zdrowia, Adam Niedzielski powiedział, że już niebawem zostanie podjęta decyzja w sprawie szczepienia przeciw COVID-19 młodzieży w wieku 16-18 lat. "Rozważane są różne kwestie formalne" - powiedział.

Kiedy szczepienia młodzieży? Już niebawem. Adam Niedzielski, szef resortu zdrowia w rozmowie w Radiu Plus zapowiedział 12 maja, że rząd jest już bardzo blisko podjęcia decyzji dotyczącej objęciem programem szczepień nastolatków w wieku 16-18 lat. 

Nauczyciele będą wspierać, 'nie pytać'. Zapowiadają kawkę, rozmowy i swobodną atmosferęNauczyciele będą wspierać, "nie pytać". Zapowiadają kawkę i "poznawanie na nowo"

Kiedy szczepienia młodzieży?

Adam Niedzielski powiedział, że decyzja dotycząca możliwości szczepienia szesnastolatków i starszej młodzieży szczepionkami przeciwko COVID-19 zapadnie już niebawem. Trzeba jednak jeszcze dopracować związane z tym formalności.

Rozważane są różne kwestie formalne związane ze szczepieniem nastolatków. Brane jest pod uwagę to, że w przypadku szczepień osób niepełnoletnich konieczna będzie zgoda ich opiekunów. Natomiast już samo szczepienie może być wykonane chyba bez obecności opiekuna

- stwierdził szef resortu zdrowia. Oznacza to, że jeśli jakiś nastolatek będzie chciał się zaszczepić przeciwko COVID-19, a jego rodzic lub opiekun nie wyrażą na to zgody, nie będzie mógł zostać zaszczepiony.

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Kiedy szczepienia młodzieży? Jest zielone swiatło

Adam Niedzielski powiedział, że gdy już zapadnie ostateczna decyzja, młodzież będzie szczepiona jednym preparatem: 

Jesteśmy po konsultacjach z Radą Medyczną. Mamy tu oczywiste wsparcie ze strony charakterystyki produktu leczniczego, gdzie jest zawarta taka możliwość dopuszczenia szczepienia szesnastolatków

- zapewnił minister zdrowia. Chodzi o preparat Pfizer/BioNTech.

Powrót dzieci do szkół. Minister Piontkowski przedstawił możliwy terminPowrót do szkoły 2021 to będzie uzupełnianie i nadrabianie. Piontkowski wymienia, jak widzi pierwsze godziny i dni w szkole

Minister poinformował, że już od 17 maja młodzież w wieku 16 i 17 będzie mogła rejestrować się na szczepienie. Przekazał także, że najpóźniej do piątku zostaną nam przedstawione wszystkie szczegóły.

Więcej o: