Kiedy jest koniec roku szkolnego? Niektórzy mają 43 dni nauki przed sobą, inni mniej

Kiedy jest koniec roku szkolnego? Nie dla wszystkich ta data jest oczywista ze względu na zamieszanie, jakie w szkolnictwie wprowadziła epidemia koronawirusa. Do wakacji zostało już tylko kilka tygodni.

Kiedy jest koniec roku szkolnego? W pewnym sensie dla niektórych dopiero się zaczyna. Zgodnie z decyzją rządu, po weekendzie majowym do nauki stacjonarnej powrócili uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Klasy 4-8 i młodzież ze szkół ponadpodstawowych 17 maja przejdą na edukację hybrydową, a jeżeli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, to 31 maja do nauki stacjonarnej wrócą wszyscy uczniowie. Dla niektórych to bardzo stresujące przeżycie. Niektórzy uważają, że ze względu na pandemię, powrót do szkół kilka tygodni przed zakończeniem roku szkolnego jest złym pomysłem

Kiedy jest koniec roku szkolnego 2021?

Kiedy jest koniec roku szkolnego 2021? Wakacje tym razem rozpoczną się w piątek 25 czerwca. Potrwają do środy 1 września, czyli będą miały dokładnie 67 dni. Oznacza to, że letni wypoczynek w 2021 roku jest o tydzień krótszy niż ten w zeszłym roku. Wakacje już za sześć tygodni, dokładnie: 43 dni.

Kiedy jest koniec roku szkolnego dla maturzystów?

Koniec roku szkolnego dla maturzystów miał miejsce 30 kwietnia, w piątek. Nie oznacza to oczywiście terminu rozpoczęcia wakacji, bo właśnie trwają egzaminy dojrzałości. Egzaminy maturalne w terminie głównym trwają od 4 do 20 maja. Sesja poprawkowa odbędzie się z kolei 24 sierpnia. Oznacza to, że na letni wypoczynek muszą jeszcze trochę poczekać.

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Kiedy jest koniec roku szkolnego? Wystawienie ocen trochę wcześniej 

Zanim nauczyciele udadzą się na urlopy, muszą jeszcze wystawić oceny. Mają to zrobić według ściśle określonego harmonogramu:

  • do 24 maja 2021 - przewidywane oceny niedostateczne,
  • do 2 czerwca 2021 - przewidywane pozostałe oceny roczne,
  • do 15 czerwca 2021 - oceny roczne.  
Więcej o: