Kiedy wystawianie ocen 2021? Dzieci boją się, że na pierwszy rzut po powrocie do szkół będą sprawdziany i kartkówki

Kiedy wystawianie ocen 2021? Uczniowie boją się powrotu do szkół, bo myślą, że nauka w placówkach będzie wiązała się ze sprawdzaniem ich wiedzy, którą zdobyli podczas lekcji online. Tymczasem minister Czarnek zapewnia, że te ostatnie tygodnie nauki w szkołach będą przyjemne.

31 maja, po miesiącach nauki zdalnej, uczniowie wszystkich klas wrócą do placówek w trybie stacjonarnym. Wizja powrotu przed samym zakończeniem roku szkolnego i wystawianiem ocen przeraziła dzieci i młodzież. Stworzyli oni nawet petycję, w której zaapelowali do MEN o niewracanie do szkół.

Kiedy wystawianie ocen 2021? Uczniowie są przerażeni wizją powrotu do szkół

"Powrót do nauki w szkole na ostatnie niecałe dwa miesiące jest niepotrzebny i tylko zdezorientuje uczniów klas 7 oraz 8, którzy w tym czasie prowadzą intensywną naukę do egzaminu ósmoklasisty. Sprzeciwiamy się powrotowi w tym roku szkolnym do nauki stacjonarnej i chcielibyśmy, by nasz głos, głos wszystkich uczniów, został i tym razem usłyszany" - czytaliśmy w petycji. Zobacz: Uczniowie boją się powrotu do szkół na kilka tygodni. Czarnek: "Take it easy. Nie należy wyolbrzymiać stresu".

Kiedy wystawianie ocen 2021? Nauczyciele oceniają uczniów przed zakończeniem roku szkolnego. W tym roku wypada on 25 czerwca. Rodzice pisali na forum edziecko.pl, jak nastroje ich dzieci przed powrotem na kilka tygodni do szkół. 

Nie chcą wracać do szkół, bo zwyczajnie się boją. Nauczyciele zapowiedzieli, że będą sprawdzać ich wiedzę, tego co się nauczyli sami

 - czytamy w ich wpisach. Zobacz: Czy wrócimy do szkoły? "Atmosfera terroru, dziennik na czerwono od sprawdzianów". Uczniowie się boją

Kiedy wystawianie ocen 2021? Minister Czarnek apeluje do nauczycieli 

Kiedy wystawianie ocen 2021? Czy uczniowie faktycznie będą zasypywani sprawdzianami przed wakacjami? Przemysław Czarnek zaapelował do nauczycieli, aby "nie stresować uczniów przed powrotem do szkół, bo nie ma sensu się stresować".

Uczniowie naprawdę tego powrotu od dawna wyczekiwali i ten powrót rzeczywiście będzie wielką przyjemnością, o to również się troszczymy

- dodał.

Zobacz wideo Pandemia uderza w młodych. Psychiatra: Narastają w nich trudne emocje
Więcej o: