Kiedy zaczynają się wakacje? Dwa lata temu było więcej dni wolnych

Kiedy zaczynają się wakacje? Na odpoczynek od nauki czekają wszyscy uczniowie. Maturzyści już zakończyli swój rok szkolny i po egzaminach mogą odpocząć, a co z resztą uczniów podstawówek i szkół ponadpodstawowych? Wakacje dla tych uczniów będą krótsze niż dwa lata temu.

Kiedy zaczynają się wakacje? Uczniowie nie mogą się doczekać zakończenia roku szkolnego. W końcu będą mogli odetchnąć po roku szkolnym, który głównie odbywał się w ramach nauki zdalnej. Dzieci i młodzież wrócą do szkół na kilka tygodni, a potem zaczynają się wakacje.

Kiedy zaczynają się wakacje? Przedtem czeka uczniów "przyjemny powrót do szkół"

"Proszę nie stresować uczniów przed powrotem do szkół. Ten powrót będzie wielką przyjemnością, o to się troszczymy" - zaapelował minister Przemysław Czarnek mówiąc o powrocie dzieci i młodzieży do placówek. Zatem w poniedziałek 17 maja na edukację hybrydową przejdzie młodzież z klas 4-8 oraz uczniowie szkół średnich. Kolejną istotną dla nich datą jest poniedziałek 31 maja, kiedy już wszyscy wrócą do szkół w trybie stacjonarnym. A kiedy zaczynają się wakacje?

Zobacz też: Kiedy wystawianie ocen? Koniec roku szkolnego 2021 i powrót do szkoły budzą strach w uczniach.

Koniec roku szkolnego jest 25 czerwca. Wakacje 2021 rozpoczną się zatem już za 43 dni. Czas trwania wakacji jest zmienny. W tym roku będą trwały do środy 1 września, czyli dokładnie 67 dni. Będą krótsze niż na przykład dwa lata temu. Wówczas wakacje trwały aż 74 dni. To wynika wyłącznie z układu dni w kalendarzu. 

Kiedy zaczynają się wakacje? Czy przed nimi są jeszcze jakieś dni wolne? 

Zanim zaczną się wakacje, uczniowie będą mogli odpocząć jeszcze podczas długiego czerwcowego weekendu. Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w 2021 roku wypada w czwartek, 3 czerwca. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Wiele szkół także w dniu kolejnym, czyli w piątek 4 czerwca zwalnia dzieci z zajęć lekcyjnych. 

Zobacz wideo Lewandowscy świętowali urodziny Laury. Były balony i wymyślny tort
Więcej o: