Kiedy wyniki matury 2021? Maturzyści muszą znać dwa terminy

Kiedy wyniki matur 2021? To pytanie, które zadają sobie nie tylko tegoroczni abiturienci, lecz także ich rodzice. Emocje są naprawdę duże. Wyniki egzaminu maturalnego w terminie głównym i dodatkowym zostaną ogłoszone 5 lipca 2021 roku, a dla osób poprawiających egzamin w sierpniu - 10 września 2021 roku.

 Kiedy wyniki matury 2021? Terminy są dwa

Kiedy wyniki matur i same wyniki to tematy, które budzą wiele emocji. Przyszli studenci chcą wiedzieć, czy uda się im dostać na wymarzoną uczelnię, rodzice chcą wiedzieć, czy ich pociechom uda się spełnić marzenia. A wszyscy inni zastanawiają się, jaki jest poziom tegorocznych matur.

Maturzyści już wiedzą, kiedy wyniki matury 2021. Abiturienci dowiedzą się, jak wypadli podczas egzaminów maturalnych 5 lipca 2021 roku. Drugi termin, kiedy wyniki matury zostaną podane, to 10 września. Wtedy uczniowie poznają wyniki matury poprawkowej.

 Kiedy wyniki matury 2021? Gdzie pojawią się wyniki matur?

Jest jeszcze jedno ważne pytanie, gdzie można będzie poznać wyniki matur? Kiedyś wyniki były wywieszane przed drzwiami liceum. Dziś wyniki będą podane w internecie. Maturzyści zalogują się  na portal uruchomiony przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Indywidualny login i hasło każdy abiturient dostał w szkole. Jak zalogować się do OKE?

  • Trzeba wejść do systemu OKE i wybrać zakładkę uczeń.
  • Należy wpisać numer PESEL (login) oraz hasło.

W przypadku zgubienia hasła, maturzysta musi zwrócić się do szkoły z prośbą o wygenerowanie nowego hasła.

Zobacz wideo Matura 2021 - zasady bezpieczeństwa w czasie pandemii koronawirusa

Kiedy wyniki matury 2021? Co uczniowie zdają na maturze?

Przypomnijmy, że na wszystkich maturzystów czeka obligatoryjny pisemny egzamin z trzech najważniejszych przedmiotów – języka polskiego, języka obcego nowożytnego oraz matematyki, a dodatkowo dla uczniów z wykładowym językiem mniejszości narodowych, również egzamin z danego języka.

Z powodu pandemii do egzaminu maturalnego ustnego mogą przystąpić osoby, które w postępowaniu rekrutacyjnym na wyższą uczelnię zagraniczną lub w celu zrealizowania postanowień umowy międzynarodowej muszą przedstawić wynik z egzaminu ustnego. Pozostali uczniowie są zwolnieni z egzaminów ustnych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.