Kiedy wystawianie ocen? Koniec roku szkolnego 2021 i powrót do szkoły budzą strach w uczniach

Koniec roku szkolnego 2021 już za kilka tygodni. Uczniowie boją się powrotu do szkół i tego, że zostaną "zasypania kartkówkami i sprawdzianami". Czy wystawianie ocen 2021 będzie problematyczne?

17 maja na edukację hybrydową przejdzie młodzież klas 4-8 i uczniowie szkół średnich, a 31 maja do szkół wrócą wszyscy uczniowie w trybie stacjonarnym. Koniec roku szkolnego 2021 już za kilka tygodni, dlatego uczniowie obawiają się, że w związku z tym i przez wystawianie ocen 2021. Nie chcą wracać do placówek.

Kiedy wystawianie ocen 2021? Dzieci boją się ocen po nauce zdalnej 

Uczniowie nie chcą wracać do szkół, bo zwyczajnie się boją. Nauczyciele zapowiedzieli, że będą sprawdzać ich wiedzę, tego co się nauczyli sami

- napisała jedna z mam na forum edziecko.pl. "Oni teraz potrzebowaliby wsparcia, żeby móc odnaleźć się w tej sytuacji, a nie na pierwszy rzut sprawdziany czy kartkówki. Można powiedzieć, że te dzieci były zdane na siebie" - dodała. Politycy jednak uspokajają dzieci i ich rodziców.

Kiedy wystawianie ocen 2021? Już wkrótce nauczyciele muszą zdecydować o ocenach dla poszczególnych uczniów na koniec roku szkolnego, który zaplanowany jest na 25 czerwca. Jednak zrówno minister Przemysław Czarnek, jak i wiceminister MEN Dariusz Piontkowski uspokajają uczniów i zapewniają, że nauczyciele nie będą skupiać się na ocenianiu dzieci w ostatnich tygodniach nauki.

Koniec roku szkolnego 2021 już niebawem. Jak będą wyglądać ostatnie tygodnie nauki?

"Już kilka dni temu wydaliśmy komunikat, w którym zaapelowaliśmy do nauczycieli, aby w ten sposób podeszli do powrotu uczniów do szkół. Zgadzamy się, że nauka w ostatnich tygodniach nie może polegać na sprawdzaniu i ocenianiu, ale nie dajmy się też zwariować - ostatnie tygodnie nie mogą zostać poświęcone na zabawę" - wyjaśnił niedawno Dariusz Piontkowski. 

"Take it easy. Nie należy wyolbrzymiać stresu" - odparł z kolei Przemysław Czarnek na pytanie o petycję dotyczącą niewracania do szkół, stworzoną przez uczniów. Więcej informacji w artykule: Uczniowie boją się powrotu do szkół na kilka tygodni. Minister Czarnek odpowiada .

Zobacz wideo Cleo wspomina czas studiów. "Nie stać mnie było na bilet. Dosłownie"
Więcej o: