Kiedy wakacje? Odliczanie czas zacząć! W tym roku wakacje będą krótsze

Kiedy wakacje? Odliczanie do wakacji warto śledzić na specjalnych stronach internetowych, które przygotowały wielkie zegary odliczania do wakacji. Zgodnie z ich danymi pozostało sześć tygodni, czyli 45 dni do wakacji (stan na 10 maja 2021 roku). A kiedy jest zakończenie roku?

Kiedy wakacje? Odliczanie do zakończenia roku szkolnego

Kiedy wakacje? To pytanie, które zadają sobie wszyscy uczniowie. Dzieci w każdym wieku czekają na wakacje z utęsknieniem. A wraz z nimi rodzice, którzy na ten czas planują urlopy w pracy. Wakacje to czas wypoczynku, zabawy na świeżym powietrzu, wyjazdów na obozy czy kolonie. Choć tegoroczne wakacje będą mijały pod znakiem obostrzeń sanitarnych, to i tak wszyscy czekają na nie z utęsknieniem.

Oficjalne zakończenie roku szkolnego jest 25 czerwca, w piątek. Ale niektórzy uczniowie zaczną wakacje już wcześniej.

Zobacz wideo Wakacje 2021. Ile dni zostało do wakacji? Kiedy zakończenie roku

Kiedy wakacje? Odliczanie. Zostało 45 dni

Wakacje rozpoczną się za sześć tygodni, czyli 45 dni. To naprawdę już niedługo, ale warto wiedzieć, że dłuższe wakacje mają jednak uczniowie ostatnich klas szkół średnich. 30 kwietnia, w piątek odbyło się zakończenie roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów. Egzaminy maturalne w 2021 roku rozpoczęły się cztery dni później, w terminie głównym od 4 do 20 maja. Sesja poprawkowa odbędzie się 24 sierpnia. Maturzyści, którzy już zdali wszystkie egzaminy, mają najdłuższe wakacje. Jest czego zazdrościć! Studenci bowiem rozpoczynają rok szkolny dopiero w październiku. To więc najdłuższe ich wakacje w życiu.

Kiedy wakacje? Odliczanie. W tym roku wakacje są krótsze?

Wakacje 2021 rozpoczną się 25 czerwca, tego dnia przewidziane są zakończenia roku we wszystkich szkołach.  Wakacje 2021 będą trwały do środy 1 września, czyli będą trwały dokładnie 67 dni. Ale w tym roku wakacje są krótsze niż na przykład dwa lata temu, bo wtedy trwały aż 74 dni. To wynika wyłącznie z układu dni w kalendarzu. Czas trwania wakacji jest zmienny i zależy właśnie od kalendarza.

Więcej o: