Kiedy wracają do szkoły klasy 4-8? Czarnek: "Wszyscy mamy obowiązki i do tego szkolnego też trzeba stopniowo wrócić"

Kiedy wracają do szkoły klasy 4-8? Rząd podjął decyzję o stopniowym przywracaniu nauki stacjonarnej. Klasy 1-3 wróciły już do szkół, niebawem starsze roczniki szkół podstawowych przejdą na naukę hybrydową, następnie stacjonarną.

Epidemia koronawirusa poważnie zdezorganizowała naukę w roku szkolnym 2020/2021. Uczniowie większość czasu spędzili w domach, przed komputerami, ucząc się zdalnie. Część nauczycieli i rodziców była przekonana o tym, że uczniowie już nie wrócą do placówek w tym roku szkolnym. Tymczasem rząd podjął decyzję, w której efekcie nauka stacjonarna ma być przywrócona dla wszystkich w najbliższych tygodniach. 

Uczniowie rezygnują z lekcji religii. 'Zatęsknią za swoim katechetą, za Kościołem i powrócą'Uczniowie rezygnują z lekcji religii. "Zatęsknią za swoim katechetą, za Kościołem i powrócą"

Kiedy wracają do szkoły klasy 4-8?

O decyzji rządu dotyczącej otwarcia szkół dowiedzieliśmy się z konferencji prasowej 28 kwietnia. Ogłoszono wówczas, że powrót do szkół będzie następować stopniowo, zgodnie z opracowanym przez rząd harmonogramem. Po majówce do edukacji stacjonarnej wróciły najmłodsze klasy. W poniedziałek 17 maja na edukację hybrydową mają przejść uczniowie z klas 4-8 i uczniowie szkół średnich. Od poniedziałku 31 maja do placówek wrócą już wszyscy. Okazało się jednak, że taki stan rzeczy nie wszystkim się spodobał.

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Kiedy wracają do szkoły klasy 4-8? Petycja przeciwko powrotowi

Część uczniów wcale nie cieszy powrót do nauki stacjonarnej na kilka tygodni przed wakacjami. Na profilu Facebookowym Protest uczniowski pojawiła się petycja skierowana do ministra edukacji i nauki - Przemysława Czarnka. 

Sprzeciwiamy się powrotowi w tym roku szkolnym do nauki stacjonarnej i chcielibyśmy, by nasz głos, głos wszystkich uczniów, został i tym razem usłyszany oraz by została podjęta odpowiednia decyzja, o jaką prosimy

- napisali w petycji uczniowie.

Kiedy wyniki z matur 2021?Kiedy wyniki z matur 2021? Uczniowie obawiają się, że egzamin zostanie powtórzony. Szef CKE uspokaja

Kiedy wracają do szkoły klasy 4-8? Czarnek komentuje

Petycję przeciwko powrotowi do szkół jeszcze w tym roku szkolnym skomentował Przemysław Czarnek: 

Stres to coś, co towarzyszy człowiekowi w życiu. Nie należy tego stresu jednak wyolbrzymiać […] Wszyscy mamy obowiązki i do tego szkolnego też trzeba stopniowo wrócić

- stwierdził szef resortu edukacji.

Więcej o: