Kiedy jest wystawienie ocen 2021? Na poprawę stopni zostało już niewiele czasu

Kiedy jest wystawienie ocen 2021? Rok szkolny kończy się 25 czerwca, ale czasu na wystawienie przez nauczycieli ocen jest znacznie mniej. Oznacza to, że ci, którzy są zagrożeni oceną niedostateczną lub chcą poprawić stopnie, powinni się już wziąć do pracy.

Kiedy jest wystawienie ocen 2021? W związku z zamieszaniem związanym z planowanym powrotem do nauki stacjonarnej starszych roczników szkół podstawowych i uczniów szkół średnich nie wszyscy wiedzą, do kiedy powinny zostać wystawione przez nauczycieli oceny roczne. Wakacje rozpoczynają się już za 48 dni, zakończenie roku szkolnego zaplanowano na 25 czerwca, ale czasu na ewentualne poprawienie ocen jest znacznie mniej.  

Kiedy jest wystawienie ocen 2021? Najpierw powrót do szkoły

Zgodnie z decyzją rządu, uczniowie wracają do szkół. Zakończenie nauki zdalnej i powrót do trybu stacjonarnego nie nastąpi jednocześnie dla wszystkich roczników. Najmłodsi uczniowie, ci z klas 1-3 szkół podstawowych powrócili do tradycyjnej formy nauki kilka dni temu, po weekendzie majowym.

Zobacz wideo Skąposzczety (czyli dżdżownice) opanowały świat. I bardzo dobrze [PRACOWNIA BRONKA]

Teraz kolej na dzieci z klas 4-8 i młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Oni 17 maja przejdą na edukację hybrydową. Jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, 31 maja do nauki w trybie stacjonarnym mają wrócić wszyscy uczniowie. Oznacza to, ze ostatnie tygodnie roku szkolnego 2020/2021 uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych spędzą razem, w szkołach, a nie w domach, przed komputerami. W życiu wielu z nich będzie to wielkie wydarzenie, nie wszyscy są zadowoleni z takiego stanu rzeczy. Powstała nawet petycja o niewracaniu do placówek.   

Kiedy jest wystawienie ocen 2021?

Nauczyciele mają ściśle określone terminy, w których muszą wystawić oceny roczne swoim uczniom. Do 24 maja 2021 - przewidywane oceny niedostateczne, do 2 czerwca 2021 - przewidywane pozostałe oceny roczne, a do 15 czerwca 2021 - oceny roczne. Wszystko wskazuje na to, że uczniowie, którzy w ostatniej chwili będą chcieli poprawić swoje stopnie, będą to robić już w szkołach, w czasie nauki w trybie stacjonarnym. Miejmy nadzieję, ze pandemia nie pokrzyżuje tych planów. 

Więcej o: