Kiedy zaczynają się wakacje 2021? Nie wiadomo jeszcze co z zakończeniem roku szkolnego

Do końca roku szkolnego pozostały niespełna dwa miesiące. Nic dziwnego, że uczniowie zerkają na kalendarz i odliczają dni. Każdy zastanawia się, kiedy zaczynają się wakacje 2021? Ile dni zostało do ostatniego dzwonka w szkole?

Kiedy zaczynają się wakacje 2021? Jest odpowiedź z ministerstwa

Pojawiały się głosy o wydłużeniu roku szkolnego, o spędzeniu wakacyjnych sobót w szkole. Na uczniów i rodziców padł blady strach. Redakcja edziecko.pl zapytała więc o to kiedy zaczynają się wakacje 2021 bezpośrednio u źródła. W rozmowie z Ministerstwem Edukacji Narodowej wypłynęła także kwestia wydłużenia roku szkolnego w celu nadrobienia braków programowych.

Jedno jest pewne. Czas wakacji jest okresem odpoczynku dla dzieci, uczniów i przerwy od zajęć lekcyjnych. W tym zakresie nie planujemy żadnych zmian

- wyjaśniła Anna Ostrowska, rzeczniczka MEN.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Kiedy są wakacje 2021? MEN: Jedno jest pewne, czas wakacji jest okresem odpoczynku

Kiedy wakacje 2021? Wakacje krótsze niż zwykle

Uspokajamy więc wszystkich, wakacje rozpoczną się planowo, czyli 25 czerwca. Jednak trzeba wiedzieć, że wakacje będą krótsze niż zwykle. Wakacje zwyczajowo potrwają do 1 września, ale w 2021 roku wakacje będą trwały 67 dni. W 2020 roku wakacje trwały jeden dzień krócej, a dwa lata temu dłużej – aż 74 dni. Powodem  krótszych wakacji jest rozłożenie dni w czerwcu i wrześniu w kalendarzu.

Zobacz wideo Mimo pandemii polskie miejscowości turystyczne przeżywają oblężenie

Kiedy wakacje 2021? Co z zakończeniem roku szkolnego?

Zakończenie roku szkolnego jest jedną wielką niewiadomą. Pewny jest termin – 25 czerwca. Ale tego, jak będzie wyglądało rozdanie świadectw, na razie nie wie nikt. Rząd nie podał żadnych wiążących informacji, czy w tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa możliwe będzie przeprowadzenie tradycyjnych apeli szkolnych z udziałem uczniów oraz nauczycieli.

Dyrekcje placówek czekają na oficjalne wytyczne i dopiero rozpoczną planowanie akademii – w trybie stacjonarnym lub zdalnym.

Więcej o: