Kiedy wakacje? Przed letnim wolnym uczniowie będą mieli jeszcze jedną okazję do dłuższego odpoczynku

Kiedy wakacje wypadają? W tym roku nie ma zmian w tej kwestii. Zakończenie roku szkolnego zostało zaplanowane na 25 czerwca. Właśnie wtedy rozpoczynają się oficjalnie wakacje. Ale zanim wakacje rozgoszczą się na dobre, uczniowie jeszcze będą mieli okazję skorzystać z dłuższego odpoczynku.

Kiedy wakacje? Wakacje na szczęście nie są zagrożone

Wakacje to czas odpoczynku od szkoły. Nic dziwnego, że powiało grozą, gdy przez chwilę rozważano dodatkowe zajęcia w szkole, które miałyby wyrównać nierówności w nauce spowodowane nauką zdalną. Rząd nie zdecydował się jednak na ten scenariusz. Kiedy wakacje zaczynają się?

Kiedy wakacje? Jest odpowiedź z ministerstwa

Redakcja edziecko.pl zapytała u źródła o to kiedy wakacje wypadają w tym roku. Czy coś się zmieniło w tej kwestii? W końcu przez pandemię kalendarz szkolny został mocno zaburzony.

Jedno jest pewne. Czas wakacji jest okresem odpoczynku dla dzieci, uczniów i przerwy od zajęć lekcyjnych. W tym zakresie nie planujemy żadnych zmian

- wyjaśniła Anna Ostrowska, rzeczniczka MEN.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Kiedy są wakacje 2021? MEN: Jedno jest pewne, czas wakacji jest okresem odpoczynku

Zobacz wideo Wakacje 2021. Ile dni zostało do wakacji? Kiedy zakończenie roku

Kiedy wakacje 2021? Jeszcze będzie dłuższy wypoczynek przed wakacjami

Wakacje rozpoczynają się w piątek 25 czerwca. Tu więc nic się nie zmienił. Na ten dzień jest zaplanowane oficjalne zakończenie roku szkolnego. Od soboty 26 czerwca dzieci będą miały labę, wyjadą na wakacje z rodzicami, spotkają się z dziadkami. Ale zanim to nastąpi, czekają je jeszcze inne dni wolne.

Przed wakacjami wypada bowiem jeszcze Boże Ciało. W tym roku Boże Ciało przypada 3 czerwca, oczywiście w czwartek zgodnie z tradycją. To okazja do wydłużenia weekendu! Wolny piątek sprawi, że będziemy mieć czterodniowy weekend. To czy w szkole będzie wolny piątek, 4 czerwca, jest zależne od dyrekcji konkretnej placówki. Jednak to bardzo częsta praktyka, więc dzieci prawdopodobnie w większości szkół odpoczną jeszcze przed wakacjami.

Więcej o: