Zakończenie roku szkolnego 2021 coraz bliżej. Uczniowie, którzy chcą poprawić stopnie, muszą pamiętać o tych terminach

Uczniowie wracają do szkół. 4 maja wrócili do nauki stacjonarnej uczniowie klas najmłodszych, czyli klas 1-3. Do nich niebawem dołączą uczniowie klas 4-8. Dzieci wrócą do szkół na ostatni miesiąc nauki. Zakończenie roku szkolnego 2021 coraz bliżej, a jeśli uczniowie chcą poprawić oceny, to czasu mają naprawdę mało.

Zakończenie roku szkolnego 2021 coraz bliżej. Powrót do szkół rozpoczął się 4 maja

Mateusz Morawiecki ogłosił 28 kwietnia harmonogram powrotu do szkół. Powrót do szkół nie odbędzie się to w jednym terminie. Dzieci młodsze, które uczyły się w trybie hybrydowym (klasy 1-3) wróciły do nauki stacjonarnej już po majówce, czyli 4 maja. W kolejnych tygodniach dołączą do nich kolejne klasy:

  • od poniedziałku 17 maja na edukację hybrydową przejdzie młodzież klas 4-8 i uczniowie szkół średnich,
  • od poniedziałku 31 maja do szkół wrócą wszyscy uczniowie w trybie stacjonarnym.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Do kiedy są zamknięte szkoły? Po majówce tryb stacjonarny dla niektórych klas. "Do 29 maja wszyscy wrócą do szkoły"

Zakończenie roku szkolnego 2021 coraz bliżej. Do kiedy jest wystawienie ocen 2021?

Zakończenie roku szkolnego 2021 coraz bliżej. Zostało zaplanowane na 25 czerwca i zdaniem przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej nie zostanie przesunięte.

Jedno jest pewne. Czas wakacji jest okresem odpoczynku dla dzieci, uczniów i przerwy od zajęć lekcyjnych. W tym zakresie nie planujemy żadnych zmian

- wyjaśniła Anna Ostrowska, rzeczniczka MEN.

Zobacz wideo Mimo pandemii polskie miejscowości turystyczne przeżywają oblężenie

Skoro 25 czerwca jest zakończenie roku, to wystawienie ocen już niedługo. Nauczyciele mają czas na wystawienie ocen rocznych i poinformowanie o nich:

  • do 24 maja 2021 wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych;
  • do 2 czerwca 2021 wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych;
  • do 15 czerwca 2021 wystawienie ocen rocznych.

Uczniowie muszą pamiętać o tych terminach. Rady klasyfikacyjne powinny odbywać się w okolicach 17 czerwca. Zakończenie roku i oficjalne rozpoczęcie wakacji odbywa się 25 czerwca i około siedmiu dni wcześniej wszystkie dokumenty powinny być już gotowe. To naprawdę niewiele czasu na poprawę stopni!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.