Kiedy jest wystawienie ocen 2021? Uczniom pozostało niewiele czasu na poprawę stopni

Uczniowie wracają do szkół. To już fakt. Choć wiele osób się cieszy z tego powodu, to rzedną im miny, gdy dowiadują się, kiedy jest wystawienie ocen 2021. Zostało już naprawdę bardzo mało czasu, aby zawalczyć o lepsze stopnie na świadectwie.

Kiedy jest wystawienie ocen 2021? Powrót do szkół rozpoczął się 4 maja

Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego uczniowie wracają do szkół. Wszystko jest rozplanowane w harmonogramie. Nie odbędzie się to w jednym terminie. Dzieci młodsze, które uczyły się w trybie hybrydowym (klasy 1-3) wróciły do nauki stacjonarnej już po majówce, a w kolejnych tygodniach dołączą do nich kolejne klasy:

  • od poniedziałku 17 maja na edukację hybrydową przejdzie młodzież klas 4-8 i uczniowie szkół średnich,
  • od poniedziałku 31 maja do szkół wrócą wszyscy uczniowie w trybie stacjonarnym.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Do kiedy są zamknięte szkoły? Po majówce tryb stacjonarny dla niektórych klas. "Do 29 maja wszyscy wrócą do szkoły"

Do kiedy jest wystawienie ocen 2021?

Z pewnością wiele osób cieszy się z powrotu do szkoły. Spotkają przyjaciół, w końcu wyjdą z domu. Jednak powrót do szkół zbiegnie się więc z terminem wystawiania ocen. Do kiedy jest wystawianie ocen w 2021 roku?

Nauczyciele mają czas na wystawienie ocen rocznych i poinformowanie o nich:

  • do 24 maja 2021 wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych;
  • do 2 czerwca 2021 wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych;
  • do 15 czerwca 2021 wystawienie ocen rocznych.
Zobacz wideo Powrót do nauki stacjonarnej? Minister edukacji: "Śmierć jest gorsza niż negatywne skutki nauki zdalnej"

Rady klasyfikacyjne powinny odbywać się w okolicach 17 czerwca. Jest to jednak zależne od dyrekcji szkoły i planów poszczególnych placówek. Zakończenie roku i oficjalne rozpoczęcie wakacji odbywa się 25 czerwca i około siedmiu dni wcześniej wszystkie dokumenty powinny być już gotowe.

Po zakończeniu roku czas na upragnione wakacje. Warto wiedzieć, że są  one w tym roku krótsze niż choćby dwa lata temu. W 2021 roku wakacje będą trwały 67 dni. W 2020 roku wakacje trwały jeden dzień krócej, a dwa lata temu dłużej – aż 74 dni. Dlaczego? Powodem  krótszych wakacji jest rozłożenie dni w czerwcu i wrześniu w kalendarzu.

Więcej o: