Matura matematyka - przecieki. Wzrosło wyszukiwanie frazy "ośmiokąt foremny"

Czy podczas matury 2021 doszło do przecieków? Od wtorku wieczorem wyjątkowym zainteresowaniem w wyszukiwarkach cieszy się fraza "ośmiokąt foremny". Co na to Centralna Komisja Egzaminacyjna?

Matura matematyka – przecieki. Na jaki temat maturzyści szukają informacji?

W wyszukiwarce Google można prześledzić zainteresowanie wyszukiwanych przez użytkowników fraz. Od wtorkowego wieczoru, czyli od 4 maja, wyjątkową popularnością cieszy się fraza "ośmiokąt foremny". Zainteresowanie pojawiło się około  18:30-19:00. O godzinie 3:00 była przerwa. Kolejny wzrost zapytań w Google ma miejsce od godziny 5:30.

Szczególnie chętnie frazę tę wyszukują mieszkańcy województwa lubelskiego. Inne wskazania pochodzą od użytkowników z podlaskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Zapytania o "ośmiokąt foremny" nie pojawiły się tylko w województwach lubuskim i opolskim.

Matura matematyka – przecieki. Komentarz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

Już we wtorek, po maturze z polskiego pojawiły się informacje o przeciekach. Wtedy dotyczyło to zainteresowania tematem Lalki Bolesława Prusa. Skomentował ten fakt dyrektor CKE Marcin Smolik.

Jeżeli rzeczywiście doszło do przecieku, to w tej chwili oszukuje nie tylko dyrektor, ale też inni nauczyciele, co jest po prostu niegodne ze wszystkich miar i jest złamaniem przepisów prawa. Nie chodzi o to, że nie ufamy dyrektorom, ale widzimy, że coś niepokojącego się wydarzyło

– mówił w rozmowie z Onetem Smolik.

Zobacz wideo Matura 2021 - zasady bezpieczeństwa w czasie pandemii koronawirusa

CKE ma powiadomić policję o możliwości wystąpienia przecieków maturalnych

Dodatkowo przecieki na maturze skomentowała rzecznik ministerstwa edukacji.

 Dotarły do nas informacje o potencjalnym przecieku dotyczącym egzaminu z języka polskiego. To doniesienia medialne, które wymagają szczegółowej weryfikacji ze strony odpowiednich służb. W takiej sytuacji dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej składa zawiadomienie na policję, aby wyjaśnić sprawę - przekazała Anna Ostrowska w rozmowie z PAP. Zawiadomienie na policję najprawdopodobniej zostanie złożone w środę
Więcej o: