Kiedy wakacje? Odliczanie. Niektórzy uczniowie zaczynają je już, inni muszą pochodzić do szkoły do końca czerwca

Kiedy wakacje? Wielkie odliczanie trwa. Do końca roku szkolnego zostało siedem tygodni, a dokładnie 51 dni. Niektórzy uczniowie rozpoczną wakacje wcześniej, inni później. Sprawdzamy, kiedy wakacje się zaczynają i kiedy jest zakończenie roku.

Kiedy wakacje? Odliczanie do zakończenia roku szkolnego

Kiedy wakacje - odliczanie trwa! Wakacje już niedługo. Dzieci czekają z utęsknieniem. Uczniowie są zmęczeni bardziej niż zwykle. Nauka zdalna jest wyczerpująca, brak relacji z koleżankami i kolegami ze szkolnej ławki także jest niezwykle przygnębiające.

Nic dziwnego, że wszyscy sprawdzają, kiedy wakacje. Oficjalne zakończenie roku szkolnego jest 25 czerwca, w piątek. Niektórzy uczniowie zaczną wakacje już wcześniej.

Kiedy wakacje? Zostało 51 dni

Wakacje rozpoczną się za siedem tygodni, czyli 51 dni. Dłuższe wakacje mają jednak uczniowie ostatnich klas szkół średnich. 30 kwietnia, w piątek odbyło się zakończenie roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów. Egzaminy maturalne w 2021 roku rozpoczęły się cztery dni później, w terminie głównym od 4 do 20 maja. Sesja poprawkowa odbędzie się 24 sierpnia. To właśnie maturzyści mają najdłuższe wakacje.

Zobacz wideo Mimo pandemii polskie miejscowości turystyczne przeżywają oblężenie

Kiedy wakacje? Odliczanie. W tym roku wakacje są krótsze?

Wakacje 2021 rozpoczną się 25 czerwca. Wakacje 2021 potrwają do środy 1 września, czyli będą trwały dokładnie 67 dni. W tym roku wakacje są krótsze niż w ubiegłym roku, bo wtedy trwały aż 74 dni. To wynika wyłącznie z układu dni w kalendarzu. Czas trwania wakacji jest zmienny.

Kiedy wakacje? Uczniowie wracają do szkół

Przypomnijmy, że od 4 maja rozpoczął się stopniowy powrót do szkół. W pierwszym etapie do szkół wróciły dzieci z klas 1-3. W drugim etapie odmrażania szkolnictwa do szkół wrócą klasy 4-8 i uczniowie szkół średnich. Tu uwaga dla rodziców - ważne są dwa terminy. Pierwszy z nich to 17 maja. Od tego poniedziałku edukację hybrydową przejdzie młodzież z klas 4-8 i uczniowie szkół średnich.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Kiedy powrót do szkoły klas 4-8? Ważne są dwa terminy

Więcej o: