Matura 2021. O której matura z polskiego? Przystąpi do niej około 271 tys. osób [HARMONOGRAM MATUR]

Matura 2021 rozpoczyna się dzisiaj (4 maja) i będzie odbywać się w reżimie sanitarnym tak jak w ubiegłym roku. Na pierwszy ogień uczniowie zmierzą się z egzaminem z języka ojczystego. O której matura z polskiego? Przypominamy harmonogram matur.

Matura 2021 rozpoczyna się dzisiaj 4 maja egzaminem pisemnym z języka polskiego. Sesja potrwa do 20 maja. "Trzymam także kciuki za uczniów, którzy przystąpią do egzaminu maturalnego poza granicami kraju. Jestem przekonany, że wiedza zdobyta podczas nauki w polskich szkołach będzie dla Was przepustką do przyszłej kariery. Powodzenia na egzaminach!" - życzył minister Przemysław Czarnek abiturientom.

Matura 2021. O której matura z polskiego? 

Do matury z języka polskiego na poziomie podstawowym przystąpi około 271 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Chęć przystąpienia do matury - tak jak w latach ubiegłych - zadeklarowali też abiturienci z wcześniejszych roczników. 

W tym roku maturzyści obowiązkowo muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

O której matura z polskiego? Matura z języka polskiego na poziomie podstawowym odbędzie się 4 maja o godzinie 9.00. 5 maja o 9.00 z kolei odbędzie się egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, a 6 maja o tej samej porze rozpocznie się egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym.

W tym roku nie będzie obowiązkowych egzaminów ustnych. Zdawać je będą tylko ci maturzyści, którzy potrzebują wyniku z egzaminu ustnego przy rekrutacji na uczelnie za granicą.

Zobacz wideo Pandemia uderza w młodych. Psychiatra: Narastają w nich trudne emocje

Zobacz też: CKE zadania powtórkowe. Co warto powtórzyć przed maturą? Do tej pory na maturze z polskiego najczęściej pojawiała się Lalka.

Wkrótce opublikujemy także arkusz i odpowiedzi na maturę 2021 z języka polskiego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.