Matura 2017 matematyka [ARKUSZ I ODPOWIEDZI]

Maturzyści rozpoczną egzaminy dojrzałości. Pierwsze matury zdają od razu po majówce. Matematykę na przykład już 5 maja. Jeśli szukasz informacji, co było na maturze w ubiegłych latach, dobrze trafiłeś. Przypominamy maturę 2017 matematykę odpowiedzi. Poniżej znajdziesz arkusze maturalne.

Matura 2017 matematyka odpowiedzi. Przecieki

Jak co roku przed maturą 2017 też wybuchła afera dotycząca przecieków na egzaminie. Na nic nie zdało się jednak liczenie na przecieki. Pytania egzaminacyjne matury 2017 z matematyki do ostatniej chwili były utrzymane w tajemnicy.  Uczniowie zapoznali się z arkuszami dopiero na salach szkolnych, w których pisali maturę 2017 z matematyki.

Dlatego warto nie liczyć na przecieki maturalne, a już zawczasu sprawdzić, co było w arkuszach maturalnych w ubiegłych latach. Na przykład na maturze 2017 z matematyki. 

Matura 2017 matematyka odpowiedzi i najtrudniejsze pytania

Wśród najtrudniejszych pytań na maturze z matematyki 2017 znalazło się to o objętość stożka. Należało znać wzór na objętość stożka – jedna trzecia liczby pi razy promień koła podniesiony do kwadratu razy wysokość stożka.

Ważna była także znajomość innych wzorów, na przykład tego na objętość graniastosłupa czworokątnego. Wzór to pole podstawy razy wysokość.  Wśród zadań sprawiających trudności uczniom pojawiły się te dotyczące funkcji kwadratowych i rachunku prawdopodobieństwa.

A jak prezentowały się wszystkie zadania maturalne? Znajdziecie je w arkuszach załączonych poniżej.

Zobacz wideo Tak wyglądała matura z języka polskiego 100 lat temu

Matura 2017 matematyka odpowiedzi  - poziom podstawowy i poziom rozszerzony

Zasady obowiązujące na maturze 2021 nie zmieniły się w ostatnich latach. Maturzyści, którzy przystąpili do matury 2017 mogli zdawać maturę z matematyki na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.

Arkusz matury 2017 z matematyki na poziomie podstawowym znajdziemy TU.

Odpowiedzi do matury 2017 z matematyki na poziomie podstawowym znajdziemy TU.

Arkusz matury 2017 z matematyki na poziomie rozszerzonym znajdziemy TU.

Odpowiedzi do matury 2017 z matematyki na poziomie rozszerzonym znajdziemy TU.

Więcej o: