Matura 2018 matematyka [ARKUSZ I ODPOWIEDZI]

Matury 2021 rozpoczynają się już 4 maja. Matura z matematyki jest przewidziana na 5 maja - poziom podstawowy - oraz na 11 maja - poziom rozszerzony. Co było na maturze z matematyki w ubiegłych latach?. Przypominamy matura 2018 matematyka odpowiedzi.

Matura 2018 matematyka odpowiedzi  - poziom podstawowy

Maturzyści, którzy przystąpili do matury 2018, zdawali maturę z matematyki na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.  Deklarowali ten wybór do 30 września 2017 roku. Jeśli szukacie arkuszy maturalnych, to znajdziecie je poniżej.

Arkusz matury 2018 z matematyki na poziomie podstawowym znajdziemy TU.

Odpowiedzi do matury 2018 z matematyki na poziomie podstawowym znajdziemy TU.

Arkusz matury 2018 z matematyki na poziomie rozszerzonym znajdziemy TU.

Odpowiedzi do matury 2018 z matematyki na poziomie rozszerzonym znajdziemy TU.

Matura 2018 matematyka odpowiedzi. Czy matura była trudna?

O opinię, czy matura 2018 z matematyki była trudna dziennikarze radom.wyborcza.pl zapytali uczniów, którzy opuszczali mury szkół tuż po egzaminie.

Wydaje mi się, że tegoroczna matura była łatwiejsza, ale zdania są podzielone. Zadania otwarte w porównaniu do zamkniętych sprawiły mi większą trudność, szczególnie zadanie z geometrii analitycznej za aż pięć punktów. Jakieś zaćmienie umysłu chyba miałam (śmiech)

 – mówiła Iga Wiśniewska z liceum Konopnickiej w Radomiu.

To była jedna z najprostszych matur z matematyki w ciągu ostatnich lat. Była naprawdę banalna, na tej maturze nie było nic trudnego

– mówił uczeń z radomskiego Kopernika.

Myślę, że poszło mi bardzo dobrze, liczę na 100 proc. Największą trudność sprawiło mi ostatnie zadanie, ale poza nim to wydaje mi się, że wszystkie były proste. Było bardzo podobne do tego, które pojawiło się w arkuszu w zeszłym roku, bo przerabiałam arkusze. Poziom trudności też był podobny. Wybieram się na architekturę wnętrz

– przyznaje Zofia Kaczmarek ze szkoły Kochanowskiego w Radomiu.

Zobacz wideo Matura w czasie pandemii. Jak przygotowują się do niej szkoły?
Więcej o: