CKE matura 2018. Publikujemy arkusze

CKE podało wyniki dotyczące matury 2018 w czerwcu. Z danych wynika, że maturę zdało 79,7 proc. zdających. Aż 14,8 procent absolwentów szkół średnich nie zdało egzaminu z jednego przedmiotu, ale przystąpiło do poprawki w sierpniu. Sprawdzamy, co było w arkuszach CKE matura 2018.

CKE matura 2018. Arkusze maturalne

Matura 2021 rozpoczyna się już niedługo. We wtorek, 4 maja, maturzyści otworzą pierwsze arkusze. Będą to oczywiście zadania z języka polskiego, którym będą towarzyszyły dwa tematy do wyboru do napisania wypracowania. Co było na maturze 2018? Jeśli szukacie arkuszy CKE matura 2018, to znajdziecie je do pobrania tu:

Język polski

poziom podstawowy – arkusz + zasady oceniania

poziom rozszerzony − arkusz + zasady oceniania

Matematyka

poziom podstawowy – arkusz + zasady oceniania

poziom rozszerzony − arkusz + zasady oceniania

Język angielski

poziom podstawowy – arkusz + zasady oceniania

poziom rozszerzony − arkusz + zasady oceniania

Więcej arkuszy znajduje się TU.

Zobacz wideo Matura w czasie pandemii. Jak przygotowują się do niej szkoły?

CKE matura 2018. Wyniki

A jakie wyniki osiągnęli maturzyści?

  • Egzamin pisemny z języka polskiego zdało 98 proc. maturzystów (średni wynik na obowiązkowym poziomie podstawowym to 58 proc. punktów, na rozszerzonym - 55 proc.);
  • Egzamin pisemny z matematyki zdało 87 proc. (średni wynik na obowiązkowym poziomie podstawowym to 61 proc., na rozszerzonym - 37 proc.);
  • Egzamin z języka angielskiego zdało 97 proc. (średni wynik na obowiązkowym poziomie podstawowym to 78 proc., na rozszerzonym - 63 proc.).

Przypomnijmy, że absolwenci zdawali egzaminy pisemne z przedmiotów obowiązkowych, czyli z:

  • języka polskiego,
  • języka obcego nowożytnego,
  • matematyki, 
  • jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

Każdy kolejny przedmiot musiał być zdawany na poziomie rozszerzonym, ale była to dobrowolna decyzja maturzystów. Na maturze 2018 obowiązkowo maturzyści musieli zdać maturę ustną z języka polskiego i z języka angielskiego. Aby zdać maturę, trzeba było uzyskać z przedmiotów obowiązkowych co najmniej 30 proc. punktów. W przypadku przedmiotów do wyboru nie było progu zaliczeniowego.

Więcej o: