Do kiedy jest wystawienie ocen 2021? Uczniom pozostało coraz mniej czasu na poprawę wyników, a do szkół wrócą jeszcze w maju

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego. Ponadto uczniowie wracają do szkół. Tego spodziewało się niewiele osób. Czas nauki stacjonarnej trzeba będzie więc wykorzystać na poprawę ocen. Do kiedy jest wystawienie ocen 2021? Czasu jest coraz mniej.

Do kiedy jest wystawienie ocen 2021? Powrót do szkół już po majówce

Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego uczniowie wracają do szkół. Nie odbędzie się to w jednym terminie. Powrót do szkół został rozłożony w czasie. Dzieci młodsze, które obecnie uczą się w trybie hybrydowym (klasy 1-3) wracają do nauki stacjonarnej już po majówce, a w kolejnych tygodniach dołączą do nich kolejne klasy:

  • od poniedziałku 17 maja na edukację hybrydową przejdzie młodzież klas 4-8 i uczniowie szkół średnich,
  • od poniedziałku 31 maja do szkół wrócą wszyscy uczniowie w trybie stacjonarnym.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Do kiedy są zamknięte szkoły? Po majówce tryb stacjonarny dla niektórych klas. "Do 29 maja wszyscy wrócą do szkoły"

Do kiedy jest wystawienie ocen 2021?

Całkowity powrót do szkół zbiegnie się więc z terminem wystawiania ocen. Do kiedy jest wystawianie ocen w 2021 roku?

Nauczyciele mają czas na wystawienie ocen rocznych i poinformowanie o nich:

  • do 24 maja 2021 wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych;
  • do 2 czerwca 2021 wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych;
  • do 15 czerwca 2021 wystawienie ocen rocznych.

Rady klasyfikacyjne powinny odbywać się w okolicach 17 czerwca. Zakończenie roku i oficjalne rozpoczęcie wakacji odbywa się bowiem 25 czerwca.

Warto wiedzieć, że wakacje są w tym roku krótsze niż choćby dwa lata temu. W 2021 roku wakacje będą trwały 67 dni. W 2020 roku wakacje trwały jeden dzień krócej, a dwa lata temu dłużej – aż 74 dni. Powodem  krótszych wakacji jest rozłożenie dni w czerwcu i wrześniu w kalendarzu. Więc takie sytuacji będą się zdarzać na przestrzeni kolejnych lat. Wakacje nigdy nie trwają tyle samo.

Więcej o: