Matura 2021 - terminy. W tym roku egzamin dojrzałości będzie przebiegał inaczej niż zwykle. Dotyczy to również zagadnień egzaminacyjnych

Matura 2021 terminy zostały potwierdzone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Egzaminy dojrzałości odbędą się zgodnie z planem i przygotowanym wcześniej harmonogramem, Zdających czeka jednak przestrzeganie reżimu sanitarnego i kilka zmian w zagadnieniach egzaminacyjnych.

Matura 2021 – terminy potwierdzone

Terminy matur są znane już od dawna. Jednak z racji pandemii w każdej chwili egzamin mógł zostać odwołany lub zmienić formułę. Ministerstwo Edukacji Narodowej potwierdziło, że tegoroczni maturzyści podejdą do egzaminu w maju. Termin główny to 4-20 maja, termin dodatkowy -  1-16 czerwca, natomiast sesja poprawkowa przewidziana jest na 24 sierpnia. 

Tegoroczne egzaminy odbędą się w ustalonych wcześniej terminach

- zapewniło na Facebooku Ministerstwo Edukacji i Nauki. 

Matura 2021 - terminy potwierdzone, a co z wymaganiami?

Przypomnijmy, że nie tylko terminy matury 2021 były w tym roku problematyczne. Z racji pandemii uczniowie spędzili większość roku szkolnego w domu, ucząc się zdalnie. Ministerstwo Edukacji i Nauki ułatwiło zadanie maturzystom i zmniejszyło wymagania egzaminacyjne. Co się zmieniło?

  • zniesiono obowiązek przystąpienia do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym jako warunku zdania egzaminu maturalnego;
  • zmniejszono liczbę zadań do rozwiązania w arkuszu egzaminacyjnym (przede wszystkim zadań otwartych), przy zachowaniu pełnego czasu przeprowadzania egzaminu;
  • maturzyści nie będą musieli przystąpić do obligatoryjnego dotąd jednego pisemnego egzaminu z przedmiotu do wyboru.
Zobacz wideo Matura 2021 - zasady bezpieczeństwa w czasie pandemii koronawirusa. CKE opublikowała

Matura 2021 - terminy i reżim sanitarny

Przypomnijmy, że matura 2021, mimo że w terminie, będzie wyglądała inaczej niż dotychczas. Podobnie jak w ubiegłym roku, konieczne jest przestrzeganie ścisłego reżimu sanitarnego.

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowały wytyczne sanitarne, które obowiązują podczas egzaminów. Chodzi o bezpieczeństwo zdających. Będą m.in. zobowiązani do zachowania dystansu społecznego, częstego dezynfekowania rąk, zasłaniania ust i nosa maseczką. Zgodnie z wytycznymi sanitarnymi, ławki zdających będą musiały być oddalone od siebie o m.in. półtora metra. 

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Matura 2021 terminy potwierdzone. Zdających czeka ścisły reżim sanitarny

Więcej o: