Powrót do szkół od września 2021 - petycję podpisało ponad 400 tys. osób. Nie chcą wracać do nauki stacjonarnej

Uczniowie wracają do szkół. W środę, 28 kwietnia, podczas konferencji prasowej premier Mateusza Morawiecki przedstawił wstępny harmonogram powrotu do szkoły. Jednak wielu uczniów buntuje się. Nie chcą wracać do nauki stacjonarnej przed wakacjami. Zbierają już podpisy pod petycją o powrocie do szkół od września 2021.

Powrót do szkół od września 2021 – petycja. Harmonogram

Mateusz Morawiecki przedstawił plan powrotu do szkół. Pierwsi uczniowie wrócą do szkół już po majówce. Przypomnijmy, że nastąpi to etapowo. Znoszenie restrykcji ma nastąpić 4 maja, kiedy do szkół w trybie stacjonarnym wrócą dzieci z klas 1-3.

W kolejnym etapie do szkół wrócą klasy 4-8 i uczniowie szkół średnich. 17 maja na edukację hybrydową przejdzie młodzież z klas 4-8 i uczniowie szkół średnich. A 31 maja uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych – a więc klasy 4-8 – oraz szkół średnich wrócą do szkół w trybie stacjonarnym.

Powrót do szkół od września 2021 – petycja. Niezadowolenie uczniów

Nie wszyscy jednak cieszą się z takie obrotu spraw. Wiele osób myślało, że do szkoły nie wrócimy przed wakacjami. Pod petycją do ministra edukacji Przemysława Czarnka, która (co ciekawe) powstała jeszcze przed ogłoszeniem zmian o odmrażaniu gospodarki, podpisało się już ponad 400 tys. osób.

Powrót do nauki w szkole na ostatnie niecałe dwa miesiące jest niepotrzebny i tylko zdezorientuje uczniów klas 7 oraz 8, którzy w tym czasie prowadzą intensywną naukę do egzaminu ósmoklasisty. Sprzeciwiamy się powrotowi w tym roku szkolnym do nauki stacjonarnej i chcielibyśmy, by nasz głos, głos wszystkich uczniów, został i tym razem usłyszany oraz by została podjęta odpowiednia decyzja, o jaką prosimy

- czytamy w petycji do ministra edukacji Przemysława Czarnka.

(Uczniowie) są zestresowani sprawdzaniem zeszytów, notatek lub że po powrocie będą musieli od nowa pisać sprawdziany w niepokoju i stresie.
 Nie mamy czasu, by znów wrócić do nauki stacjonarnej, ponieważ uczniowie chcą się skupić na nauce do egzaminu ósmoklasisty, a nie przejmowaniem się o liczbie zgonów i zachorowań w danym dniu

 - czytamy w dalszej części petycji.

Co dalej? Czy zdanie uczniów zostanie zauważone? Pozostaje czekać na konferencję ministra edukacji, która została zaplanowana na 29 kwietnia. Prawdopodobnie wtedy poznamy więcej szczegółów.

Zobacz wideo Minister Czarnek stawia uczniom ultimatum. Albo religia, albo etyka. Nauczyciel etyki: To inne przedmioty jak język polski i
Więcej o: