Czy będziemy chodzić do szkoły w soboty 2021 lub wakacje? Uczniowie boją się powtarzania materiału. Minister Czarnek uspokaja

Do szkół wróciły klasy 1-3. Na razie w trybie hybrydowym, ale już po majówce wrócą na stałe. W kolejnych tygodniach stopniowo będą wracały także pozostałe klasy szkół podstawowych i średnich. Czy mimo wszystko będziemy chodzić do szkoły w soboty 2021 lub wakacje? Przemysław Czarnek odniósł się do tej kwestii.

Czy będziemy chodzić do szkoły w soboty 2021 lub wakacje? Harmonogram powrotu do szkół

Zgodnie z przedstawionym podczas konferencji premiera planem, uczniowie wszystkich klas wrócą do szkół już w maju. Jednak nie od razu. Nastąpi to etapowo. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 28 kwietnia, przedstawiciele rządu ogłosili plan luzowania obostrzeń na najbliższe tygodnie. Znoszenie restrykcji ma nastąpić 4 maja, kiedy do szkół w trybie stacjonarnym wrócą dzieci z klas 1-3. Wtedy zostaną też otwarte muzea oraz galerie sztuki.

W kolejnym etapie do szkół wrócą klasy 4-8 i uczniowie szkół średnich. 17 maja na edukację hybrydową przejdzie młodzież z klas 4-8 i uczniowie szkół średnich. A 31 maja uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych – a więc klasy 4-8 – oraz szkół średnich wrócą do szkół w trybie stacjonarnym.

Jest więc szczegółowy plan, ale czy będziemy chodzić do szkoły w soboty 2021 lub w wakacje? O to wciąż martwią się uczniowie.

Zobacz wideo Morawiecki o poluzowaniu obostrzeń: Tuż po majówce wracają galerie handlowe. Tryb stacjonarny dla klas

Czy będziemy chodzić do szkoły w soboty 2021 lub wakacje? Czarnek uspokaja

Przemysław Czarnek w wywiadzie dla Polskiego Radia 24 zapowiedział powrót do szkół jeszcze przed oficjalnymi wytycznymi. 

Maj jest tym miesiącem, od kiedy wszystkie dzieci i młodzież mają szansę już wrócić do szkoły jeśli utrzyma się ta tendencja spadkowa, jaką widać obecnie w statystykach koronawirusowych

- powiedział Czarnek na antenie Polskiego Radia 24. 

Szef MEN został zapytany także o to, czy dzieci będą musiały odrobić zaległości w nauce w wakacje.

Nie przewidujemy zajęć podczas wakacji. Nie chcemy burzyć roku szkolnego. Wakacje są po to, żeby odpocząć od nauki. Spokojnie od września będziemy nadrabiać te zaległości

- uspokoił przedstawiciel rządu.

Więcej o: