Kiedy klasy 4-8 wrócą do szkoły 2021? Muszą jeszcze chwilę poczekać. Znaczenie mają dwa terminy [HARMONOGRAM]

Zgodnie z przedstawionym podczas konferencji premiera planem, uczniowie wszystkich klas wrócą do szkół już w maju. Jednak nie od razu. Nastąpi to etapowo. Kiedy klasy 4-8 wrócą do szkoły 2021? Szczegóły zostaną ogłoszone w czwartek 29 kwietnia na konferencji prasowej ministra edukacji i nauki, ale już wiadomo, że kluczowe są dwa terminy.

Kiedy klasy 4-8 wrócą do szkoły 2021? Wszystko według harmonogramu

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 28 kwietnia, przedstawiciele rządu ogłosili plan luzowania obostrzeń na najbliższe tygodnie. Wielu rodziców czekało na najważniejszą dla nich kwestie – kiedy klasy 4-8 wrócą do szkoły 2021? Jak przedstawił to premier Mateusz Morawiecki, nastąpi to etapowo, według określonego harmonogramu.

Przypomnijmy, że od 25 kwietnia do szkół uczęszczają uczniowie klas 1-3. Uczą się hybrydowe i tylko w niektórych województwach. Uczniowie z województw śląskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i opolskiego wciąż uczą się zdalnie. To zmieni się po majówce.

Znoszenia restrykcji ma nastąpić 4 maja, kiedy do szkół w trybie stacjonarnym wrócą dzieci z klas 1-3. Wówczas zostaną też otwarte muzea oraz galerie sztuki.

Zobacz wideo Morawiecki o poluzowaniu obostrzeń: Tuż po majówce wracają galerie handlowe. Tryb stacjonarny dla klas

Kiedy klasy 4-8 wrócą do szkoły 2021? W drugim etapie

W drugim etapie odmrażania szkolnictwa do szkół wrócą klasy 4-8 i uczniowie szkół średnich. Tu znaczenie mają dwa terminy. Pierwszy z nich to 17 maja. Wtedy na edukację hybrydową przejdzie młodzież z klas 4-8 i uczniowie szkół średnich.

Drugą ważną datą jest 31 maja. To właśnie w ostatni poniedziałek maja uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych – a więc klasy 4-8 – oraz szkół średnich wrócą do szkół w trybie stacjonarnym.

Kiedy klasy 4-8 wrócą do szkoły 2021? Więcej informacji na konferencji

Więcej informacji uzyskamy na konferencji prasowej, która została zapowiedziana w czwartek 29 kwietnia na godzinę 13.00. Szczegóły harmonogramu i dokładny plan działania przedstawi szef MEiN, czyli Przemysław Czarnek. Wydarzenie zaplanowane jest po posiedzeniu Zespołu ds. statutu zawodowego pracowników oświaty.

Więcej o: