Kiedy są wakacje? Będą krótsze niż dwa lata temu

Kiedy są wakacje? To pytanie krąży wśród uczniów już od wielu miesięcy. Wszyscy są zmęczeni szkołą, przedłużającą się nauką zdalną i marzą o wakacjach. Kiedy są wakacje? Na szczęście rok szkolny nie zostanie przedłużony i wakacje rozpoczną się w terminie.

Kiedy są wakacje 2021? Ministerstwo edukacji odpowiedziało

Redakcja edziecko.pl zapytała Ministerstwo Edukacji Narodowej, kiedy są wakacje. Podczas rozmowy wypłynęła także kwestia wydłużenia roku szkolnego w celu nadrobienia braków programowych.

Jedno jest pewne. Czas wakacji jest okresem odpoczynku dla dzieci, uczniów i przerwy od zajęć lekcyjnych. W tym zakresie nie planujemy żadnych zmian

- wyjaśniła Anna Ostrowska, rzeczniczka MEN.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Kiedy są wakacje 2021? MEN: Jedno jest pewne, czas wakacji jest okresem odpoczynku

Kiedy są wakacje 2021? Wakacje krótsze niż dwa lata temu

Uspokajamy więc wszystkich poszukujących informacji na temat, kiedy są wakacje. Wakacje 2021 rozpoczną się w terminie, czyli 25 czerwca, w piątek. Ale będą krótsze niż na przykład w 2019 roku. Wakacje potrwają do 1 września. W 2021 roku wakacje będą trwały 67 dni. W 2020 roku wakacje trwały jeden dzień krócej, a dwa lata temu dłużej – aż 74 dni. Powodem  krótszych wakacji jest rozłożenie dni w czerwcu i wrześniu w kalendarzu. Więc takie sytuacji będą się zdarzać na przestrzeni kolejnych lat. Wakacje nigdy nie trwają tyle samo.

Zobacz wideo Wakacje 2021. Ile dni zostało do wakacji? Kiedy zakończenie roku

Kiedy są wakacje 2021? Harmonogram dni wolnych

Zanim rozpoczną się wakacje, uczniowie odpoczną jeszcze podczas długich weekendów. Choć niestety majówka jest wyjątkowo krótka w tym roku. Dzieci nie pójdą do szkół w Święto Konstytucji 3 Maja, które będziemy obchodzić w poniedziałek. Wolne należy się także za sobotę 1 maja – ten dzień szkoły mogą zaplanować dowolnie.

Nie zapominajmy, że w czerwcu mamy jeszcze Boże Ciało. Wypada ono 3 czerwca. Dyrekcja w niektórych szkołach może zwolnić uczniów z lekcji także dzień później, w piątek 4 czerwca.

Więcej o:
Copyright © Agora SA