Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? Tryb i terminy odbioru świadectw zależy od dyrektorów

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? Maturzyści już lada moment odbiorą swoje świadectwa, a pozostali uczniowie będą musieli jeszcze trochę poczekać. Kiedy jest koniec roku szkolnego i jak będzie wyglądał odbiór świadectw? Przypominamy zalecenia MEN.

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? Maturzyści zakończą edukację 30 kwietnia, czyli już wkrótce. Czy szkoły zorganizują uroczystość? Jak będzie wyglądało tegoroczne zakończenie roku szkolnego?

W tym roku świadectwa i inne dokumenty abiturienci mogą odbierać indywidualnie lub w małych grupach w sposób ustalony przez dyrektora szkoły i z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Tryb i terminy odbioru świadectw określa każda szkoła

- poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? Zalecenie MEN takie jak w ubiegłym roku

W ubiegłym roku o trybie odbioru świadectw decydowali dyrektorzy. Podobnie jest w 2021 roku. MEN przypomniało, że przepisy nie precyzują trybu, terminu wydawania i odbierania świadectw. 

Biorąc pod uwagę obecną sytuację, dyrektor szkoły powinien określić tryb i terminy odbioru świadectw przez abiturientów według indywidualnego harmonogramu dla każdego ucznia w szkole, w klasie

– wskazało MEiN.

W obecnym stanie prawnym świadectwa ukończenia szkoły mogą być wydawane wyłącznie w postaci papierowego dokumentu. Każda inna forma będzie jedynie informacją o ukończeniu danej szkoły i otrzymanych ocenach z poszczególnych przedmiotów

– podkreślił resort edukacji. Wkrótce po zakończeniu roku szkolnego dla maturzystów, przystąpią oni do egzaminów maturalnych.

Kiedy zakończenie roku szkolnego? Zaraz po odebraniu świadectw są matury 

Matura rozpoczyna się w tym roku 4 maja i potrwa do 20 maja. Egzaminy odbywać się będą w reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi sanitarnymi przygotowanymi wspólnie przez CKE, MEiN i GIS. Są one zbliżone do obowiązujących w marcu podczas próbnych egzaminów maturalnych i próbnego egzaminu ósmoklasisty i do tych z egzaminów przeprowadzonych w ubiegłym roku, również w reżimie sanitarnym.

Zobacz wideo Pandemia uderza w młodych. Psychiatra: Narastają w nich trudne emocje
Więcej o: