Dni wolne od szkoły 2021. Kiedy jest koniec roku szkolnego? Przed wakacjami wypadają dwa ważne terminy

Daty dni wolnych od szkoły zawsze były istotnymi informacjami dla uczniów wyczekujących odpoczynku od zajęć. W roku szkolnym 2020/2021 przed wakacjami czekają ich jeszcze dwa długie weekendy.

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 zbliża się wielkimi krokami. Przed tym terminem uczniów czekają jednak jeszcze dwie okazje do dłuższego odpoczynku, czyli majówka oraz długi czerwcowy weekend. Niestety, pandemia koronawirusa może pokrzyżować rodzinne wyjazdy i sprawić, że zamiast podróżować po Polsce, wiele osób spędzi wolne w domowym zaciszu.

Dni wolne od szkoły 2021

Majówka w 2021 wypada w dość niekorzystnym terminie, ponieważ Święto Pracy 1 maja obchodzimy w sobotę. O ile wielu pracowników będzie mogło odebrać dzień ustawowo wolny od pracy w innym terminie, uczniowie mogą nie mieć tego przywileju. W lepszej sytuacji jest młodzież uczęszczająca do szkół średnich, która w tym roku nie przystępuje do matury. Jeżeli dyrektor ich placówek podejmie taką decyzję, terminy obowiązkowych matur będą dla nich dniami wolnymi od nauki. Przypominamy, że w 2021 roku matury z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego na poziomie podstawowym odbędą się zgodnie z następującym harmonogramem:

  • 4 maja (wtorek), godz. 9:00 - język polski
  • 5 maja (środa), godz. 9:00 - matematyka
  • 6 maja (czwartek), godz. 9:00 - język angielski
Zobacz wideo Maja Hyży znów zabrała głos: Milczałam dla dobra dzieci

Należy zaznaczyć, że majówka upłynie w tym roku pod hasłem obostrzeń. W dalszym ciągu zamknięte będą hotele, co uniemożliwi dalsze rodzinne wycieczki oraz restauracje. Będzie można jednak skorzystać z wiosennej pogody i wybrać się na spacer po parku lub zorganizować grilla w przydomowym ogródku. 

Kolejny wolnym, które wypada przed wakacjami, jest Boże Ciało. To święto wypada w czwartek 3 czerwca, a ci, którzy wezmą urlop dzień później, będą mogli cieszyć się wyjątkowo długim weekendem. Nie wiadomo jednak, jak sytuacja epidemiczna w Polsce będzie wyglądała po majówce i czy na okres czerwcowego wolnego zostaną złagodzone obostrzenia.

Koniec roku szkolnego zaplanowano na piątek 25 czerwca, co oznacza, że licząc od wtorku 27 kwietnia, do wakacji pozostało 58 dni (42 dni bez weekendów). Maturzystom letnie wolne rozpocznie się jednak wcześniej, bo już w piątek 30 kwietnia, czyli za dwa dni.

Więcej o:
Copyright © Agora SA