Nauka hybrydowa rozporządzenie. Zasady dotyczą 11 województw, ale to plan tylko do 2 maja

- Małymi krokami wracamy do stacjonarnej pracy szkół i placówek. Na razie, od poniedziałku, 26 kwietnia w jedenastu województwach uczniowie z klas I-III będą mieli zajęcia hybrydowo, a ci z pozostałych klas będą się uczyć jak dotychczas - zdalnie. W pozostałych pięciu województwach organizacja pracy szkół pozostaje bez zmian - czytamy w komunikacie Departamentu Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji i Nauki

Nauka hybrydowa rozporządzenie. Nauk hybrydowa tylko do 2 maja

Od poniedziałku 26 kwietnia dzieci wracają do szkół. Na początek klasy 1-3 i tylko w formie nauczania hybrydowego.

Podpisałem rozporządzenie, które od poniedziałku przyszłego tygodnia pozwala na pójście do nauki stacjonarnej dzieciom klas I-III w 11 województwach

- powiedział w czwartek szef Ministerstwa Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

Co ważne, nie zmienia się funkcjonowanie żłobków oraz przedszkoli. Możliwe w dalszym ciągu są zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe na dotychczasowych zasadach. Ale to plan tylko na tydzień.

To plan na kolejny tydzień, do 2 maja. Decyzje, jak będzie wyglądała nauka w szkołach w maju poznamy po koniec kwietnia

- czytamy w rozporządzeniu dotyczącym nauki hybrydowej.

Zobacz wideo Poluzowania obostrzeń w części województw. Wraca część usług i nauczanie hybrydowe

Nauka hybrydowa rozporządzenie. Co z pozostałymi województwami?

W 11 województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, podlaskim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim uczniowie częściowo wracają do szkół. A co z nauką hybrydową w pozostałych 5 województwach?

Uczniowie z pozostałych klas mają zajęcia na dotychczasowych zasadach, nic się u nich nie zmienia.
Zostaje utrzymany również obowiązek zorganizowania przez dyrektora szkoły opieki świetlicowej dla dzieci, których rodzice są do tego uprawnieni. Wsparcie powinny uzyskać rodziny, w których przynajmniej jeden z rodziców jest zatrudniony w podmiocie leczniczym lub świadczy usługi na rzecz przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii.

- cytuje rozporządzenie o nauce hybrydowej Departament Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji i Nauki

Więcej informacji na ten temat znajdziemy w rozporządzeniu o nauce hybrydowej: Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Więcej o: