Kiedy klasy 4-8 wrócą do szkoły? Rodzice: Wszystkie klasy do szkoły i to już!

Kiedy klasy 4-8 wrócą do szkoły? Jeśli stanie się tak, jak jakiś czas temu zapowiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, starsze roczniki mogą szykować się do powrotu do szkół. Trzeba jednak czekać na oficjalne informacje i ostateczne decyzje rządu.

Kiedy klasy 4-8 wrócą do szkoły? Zgodnie z ostatnimi decyzjami rządu, 19 kwietnia otworzono żłobki i przedszkola, Adam Niedzielski, Minister Zdrowia zapowiedział także powrót do nauki hybrydowej dla klas 1-3 w województwach, w których sytuacja związana z epidemią koronawirusa jest względnie dobra. Co z kolejnymi rocznikami? Zgodnie z niedawnymi zapowiedziami Przemysława Czarnka, teraz kolej na nich. Na Facebooku eDziecka spytaliśmy rodziców co sądzą o otwarciu placówek. Uważają, że wszystkie klasy powinny wrócić do szkół jak najszybciej: Wszystkie klasy do szkoły i to już! - pisali.

Kiedy klasy 4-8 wrócą do szkoły? Jak najszybciej

W komentarzach rodziców pod naszym pytaniem przeważały te, w których rodzice pisali, że nie tylko klasy 1-3, ale także 4-8 powinny jak najszybciej powrócić do nauczania stacjonarnego w szkołach. Pisali: 

Zdecydowanie uważam, że dzieci powinny wrócić do szkoły, a życie do normalności. Do COVID-19 trzeba się niestety przyzwyczaić jak do wielu innych chorób, które towarzyszą nam od lat
Powinni normalnie puścić dzieci do szkoły, chociaż na dwa tygodnie i zobaczyć czy będzie rosła liczba zakażeń. Przecież ile te dzieci mają siedzieć jeszcze w domu?
Starsze dzieci powinny już w końcu wrócić do szkoły jak najszybciej!
Wszystkie klasy do szkoły i to już!
Powinni wrócić, ale Ci starsi
Zobacz wideo Były na Ziemi, zanim pojawiły się na niej dinozaury. "Meduzę" można też zrobić samemu w butelce [PRACOWNIA BRONKA]

Kiedy klasy 4-8 wrócą do szkoły? Koniec nauki zdalnej

Rodzice wypowiadali się także na temat tego, co sądzą o nauczaniu zdalnym. Byli zgodni co do tego, że powinno się zakończyć jak najszybciej, bo wielogodzinne siedzenie przed monitorem nie służy ich dzieciom:

Nauka zdalna trwa miesiące! Klasy 1-3 chodzą-nie chodzą, "rzucają" nimi jak workami. O reszcie nawet nie wspomnę, 8-9 godzin ciągiem przed komputerem  
Mój syn spędza przed kompem ok. 6 h dziennie i już widzę jak mruży oczy, chyba trzeba będzie iść do okulisty

Kiedy klasy 4-8 wrócą do szkoły? Powinny jeszcze poczekać?

Pośród komentarzy rodziców pojawił się i taki, którego autor uważa, że otwarcie szkół jest w aktualnej sytuacji złym pomysłem. Napisał z przekąsem: 

Oczywiście, że to dobrze (że wraca nauka stacjonarna, przyp. red.). Nadal mamy zbyt małą umieralność na COVID-19, więc trzeba jeszcze dorzucić do pieca, tym razem w postaci młodych roznosicieli wirusa
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.