Kiedy wakacje? W tym roku wakacje będą kilka dni krótsze niż w 2019 roku

Kiedy wakacje 2021? To pytanie towarzyszy uczniom już od kilku miesięcy. Zmęczeni nauką zdalną, obawiali się, że wakacje mogą zostać skrócone, a rok szkolny wydłużony z powodu pandemii COVID-19. Tak się jednak nie stało. Wakacje nie są zagrożone, ale i tak są krótsze niż dwa lata temu.

Kiedy wakacje 2021? Jest odpowiedź z ministerstwa

Redakcja edziecko.pl zapytała o to kiedy wakacje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Podczas rozmowy wypłynęła także kwestia wydłużenia roku szkolnego w celu nadrobienia braków programowych.

Jedno jest pewne. Czas wakacji jest okresem odpoczynku dla dzieci, uczniów i przerwy od zajęć lekcyjnych. W tym zakresie nie planujemy żadnych zmian

- wyjaśniła Anna Ostrowska, rzeczniczka MEN.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Kiedy są wakacje 2021? MEN: Jedno jest pewne, czas wakacji jest okresem odpoczynku

Kiedy wakacje 2021? Wakacje krótsze niż zwykle

Oznacza to, że wakacje rozpoczną się planowo – 25 czerwca. Jednak wakacje będą krótsze niż zwykle. Dlaczego? Wakacje oczywiście potrwają do 1 września. W 2021 roku wakacje będą trwały 67 dni. W 2020 roku wakacje trwały jeden dzień krócej, a dwa lata temu dłużej – aż 74 dni. Powodem  krótszych wakacji jest rozłożenie dni w czerwcu i wrześniu w kalendarzu.

Zobacz wideo Mimo pandemii polskie miejscowości turystyczne przeżywają oblężenie

Kiedy wakacje 2021? Harmonogram dni wolnych

Uczniowie odpoczną jeszcze zanim rozpoczną się wakacje. Wakacje rozpoczynają się w piątek 25 czerwca. Ale jeszcze w maju czeka nas  długi weekend. Majówka jest wyjątkowo krótka w tym roku. Ale dzieci mogą mieć weekend wydłużony o dwa dni. Nie pójdą do szkół w Święto Konstytucji 3 Maja, które będziemy obchodzić w poniedziałek. Wolne należy się także za sobotę 1 maja – ten dzień szkoły mogą zaplanować dowolnie.

A w czerwcu mamy jeszcze Boże Ciało. W tym roku wypada 3 czerwca. Dyrekcja w niektórych szkołach może zwolnić uczniów z lekcji także dzień później, w piątek 4 czerwca.

Więcej o: