Które województwa nie wracają do szkoły? Nauka hybrydowa dla klas 1-3 tylko w niektórych regionach

Które województwa nie wracają do szkoły? Zastanawia się wiele osób po wczorajszej konferencji ministra zdrowia, który ogłosił, że część najmłodszych wróci do placówek 26 kwietnia. "Te zmiany są delikatnym krokiem, który na najbliższy tydzień ma zdefiniować nasz sposób" - mówił Adam Niedzielski.

Które województwa nie wracają do szkoły? W środę 21 kwietnia na konferencji prasowej minister zdrowia zapowiedział, że od poniedziałku 26 kwietnia szkoły zostaną otwarte, ale nie dla wszystkich. Minister zdrowia podkreślił, że rząd analizuje sytuację epidemiczną w kraju, patrząc na poszczególne regiony. O ile we wszystkich województwach odnotowano spadek zakażeń, o tyle w niektórych miejscach częstotliwość występowania koronawirusa jest wciąż bardzo wysoka.

Do tych regionów przede wszystkim należy województwo śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie. Na drugim biegunie są województwa, gdzie sytuacja jest lepsza, takie jak podlaskie, podkarpackie i  warmińsko-mazurskie. Rozbieżność jest duża

- zauważył. W wymienionych pięciu województwach, gdzie sytuacja jest szczególnie poważna, podjęto decyzję o utrzymaniu wprowadzonych dotychczas obostrzeń. W pozostałych województwach zdecydowano się na złagodzenie restrykcji.

Powrót do szkółPowrót do szkoły 26 kwietnia? Hybrydowo i nie dla wszystkich. Minister zdrowia wymienił województwa

Które województwa nie wracają do szkoły? Nauka hybrydowa w klasach 1-3 dla 11 województw

"Wykonujemy dwa poważne kroki. Po pierwsze, przywracamy edukację hybrydową w klasach 1-3.  Będzie obowiązywała w 11 województwach. Drugie obostrzenia, które zostaną złagodzone od poniedziałku 26 kwietnia dotyczą branży beauty. Zostaną otwarte salony urody, zakłady fryzjerskie oraz kosmetyczne" - wyjaśnił minister Niedzielski. 

Według informacji RMF FM padł m.in. plan, aby podzielić Polskę na trzy strefy. W pierwszej strefie nastąpiłoby pełne otwarcie szkół dla klas I-III. To możliwe na Warmii i Mazurach, Podlasiu i Lubelszczyźnie. W drugiej strefie możliwe byłoby hybrydowe otwarcie klas I-III. To opcja rozważana na przykład dla Mazowsza, Pomorza, Wielkopolski i Małopolski. Trzecia strefa - obejmująca Śląsk - oznaczałaby przedłużenie obostrzeń.

Zobacz wideo Pandemia uderza w młodych. Psychiatra: Narastają w nich trudne emocje
Więcej o: