Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? Dla niektórych uczniów już za 13 dni

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? To zależy dla kogo. Uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych kończą rok szkolny znacznie wcześniej niż pozostali, już za 13 dni. Wszystko z racji czekających ich egzaminów.

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? Nie dla wszystkich rok szkolny kończy się w tym samym czasie. Niektórzy wakacje zaczną już za 13 dni, ale zanim rozpoczną letni wypoczynek, czeka ich jeszcze zdanie ważnego egzaminu. Chodzi oczywiście o maturę. 

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021?

Wakacje w 2021 roku rozpoczną się wraz z zakończeniem roku szkolnego. Tym razem dzień ten wypada w piątek 25 czerwca. Wakacje potrwają do środy 1 września, czyli będą trwały dokładnie 67 dni. Oznacza to, że letni wypoczynek w tym roku będzie o tydzień krótszy niż w zeszłym roku. W tym roku wakacje trwają 67 dni, w 2020 roku trwały aż 74 dni. Zakończenie roku szkolnego, a więc i początek wakacji już za 64 dni.

Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021 dla maturzystów?

Tegoroczni maturzyści kończą rok szkolny znacznie wcześniej niż pozostali uczniowie. Dla nich zakończenie roku szkolnego nastąpi dokładnie 30 kwietnia, w piątek. Egzaminy maturalne zaczną się cztery dni później, w terminie głównym od 4 do 20 maja. Sesja poprawkowa odbędzie się 24 sierpnia.

Kiedy koniec roku szkolnego? Czy uczniowie wrócą wcześniej do szkół?

Uczniowie wszystkich klas uczą się aktualnie zdalnie. W poniedziałek 19 kwietnia rząd otworzył żłobki i przedszkola. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych czekają teraz na decyzje dotyczące ich placówek. Przemysław Czarnek, szef resortu edukacji powiedział niedawno:

Jestem przekonany, że ten rok szkolny dokończymy w szkołach, wrócimy do nauki stacjonarnej w przedszkolach i szkołach

- zapewnił. 

Mamy nadzieję na powrót dzieci do szkół od poniedziałku 26 kwietnia. Ale stanie się tak, jeśli sytuacja pandemiczna na to pozwoli

- powiedział minister edukacji i nauki w rozmowie z TVN24.

Więcej o: