Kiedy zaczynają się wakacje? W tym roku odpoczynek będzie krótszy niż dwa lata temu

Kiedy zaczynają się wakacje? To pytanie spędza sen z powiek uczniom już od. września. To oczywiście żart. Jednak w każdym roku szkolnym jedno z najważniejszych pytań brzmi - kiedy zaczynają się wakacje? Daty nie zawsze rozkładają się tak samo.

Kiedy zaczynają się wakacje 2021? Wakacje nie są zagrożone

Przez chwilę powiało grozą. W związku z pandemią COVID-19 i przedłużającym się nauczaniem zdalnym, istniało zagrożenie, że rok szkolny zostanie przedłużony kosztem wakacji. Tak się jednak nie stało.

Redakcja edziecko.pl zapytała u źródła. Wśród pytań do Ministerstwa Edukacji Narodowej padło to najważniejsze – kiedy zaczynają się wakacje. Podczas rozmowy wypłynęła także kwestia wydłużenia roku szkolnego w celu nadrobienia braków programowych.

Jedno jest pewne. Czas wakacji jest okresem odpoczynku dla dzieci, uczniów i przerwy od zajęć lekcyjnych. W tym zakresie nie planujemy żadnych zmian

- wyjaśniła Anna Ostrowska, rzeczniczka MEN.

Kiedy więc wypadają wakacje? Tak jak zostały zaplanowane w kalendarzu szkolnym – 25 czerwca. To oznacza, że do wakacji zostało zaledwie 9 tygodni!

Kiedy zaczynają się wakacje 2021? Harmonogram dni wolnych

Zanim wakacje się rozpoczną, uczniów czeka jeszcze kilka dni wolnego. Przed nami majówka. Choć wypada w tym roku niekorzystnie – jest wyjątkowo krótka - dzieci nie pójdą do szkół w Święto Konstytucji 3 Maja, które będziemy obchodzić w poniedziałek.

Przed wakacjami wypada jeszcze Boże Ciało. W tym roku przypada na 3 czerwca. W niektórych szkołach uczniowie mogą zostać zwolnieni z lekcji także dzień później, w piątek 4 czerwca.

Zobacz wideo Mimo pandemii polskie miejscowości turystyczne przeżywają oblężenie

Kiedy zaczynają się wakacje 2021? Wakacje krótsze niż zwykle

Jednak wakacje będą krótsze niż zwykle. Dlaczego? Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 wypada w piątek 25 czerwca. I właśnie wtedy rozpoczną się oficjalnie wakacje, które potrwają do 1 września. W 2021 roku wakacje będą trwały 67 dni. W 2020 roku wakacje trwały jeden dzień krócej, a dwa lata temu dłużej – aż 74 dni. Powodem  krótszych wakacji jest rozłożenie dni w czerwcu i wrześniu w kalendarzu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA