Kiedy koniec roku szkolnego? Tegoroczne wakacje będą krótsze niż dwa lata temu

Kiedy koniec roku szkolnego 2021? Według zapowiedzi ministra Przemysława Czarnka dzieci wrócą do szkoły wkrótce. Ile zostanie im dni nauki zdalnej, a ile stacjonarnej? Przypominamy, kiedy koniec roku szkolnego, czyli - za ile dni wyczekiwane przez uczniów wakacje.

Kiedy koniec roku szkolnego 2021? Najprawdopodobniej termin rozpoczęcia wakacji nie ulegnie zmianie. Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 wypada w piątek 25 czerwca. Wakacje 2021 potrwają do 1 września, czyli w sumie będzie to 67 dni dla uczniów na odpoczynek. W 2020 roku wakacje trwały jeden dzień krócej, a dwa lata temu dłużej – aż 74 dni. 

Kiedy koniec roku szkolnego? Dla maturzystów już lada moment

Na dłuższe wakacje 2021 mogą liczyć uczniowie szkół średnich. W piątek 30 kwietnia jest termin zakończenia roku szkolnego dla maturzystów. Egzaminy maturalne w 2021 roku mają być przeprowadzone w terminie głównym od 4 do 20 maja (termin dodatkowy: 1-16 czerwca). Sesja poprawkowa przewidziana jest na 24 sierpnia. Za ile dni wakacje dla wszystkich uczniów? Licząc od poniedziałku 19 kwietnia, do wakacji pozostało 9 tygodni, czyli 66 dni. Z kolei maturzystom zostało jedynie 10 dni do wakacji. 

Zobacz wideo Cleo była słaba z fizyki. Znalazła sposób, jak podciągnąć sobie ocenę. Nietypowy

Kiedy koniec roku szkolnego? Czy uczniowie wrócą do szkół przed wakacjami?

Aktualnie uczniowie wszystkich klas uczą się zdalnie. Czy wrócą do szkół przed zakończeniem roku szkolnego?

Jestem przekonany, że ten rok szkolny dokończymy w szkołach, wrócimy do nauki stacjonarnej w przedszkolach i szkołach

- zapewnił minister Przemysław Czarnek. Zasugerował nawet termin powrotu do placówek - 

Mamy nadzieję na powrót dzieci do szkół od poniedziałku 26 kwietnia. Ale stanie się tak, jeśli sytuacja pandemiczna na to pozwoli

- mówił szef resortu edukacji w rozmowie z TVN24. - Jeśli będzie utrzymywał się trend spadkowy, który widzimy od kilkunastu dni, to rzeczywiście powrót do maja wszystkich dzieci do szkół jest możliwy - dodał. 

Minister Czarnek wyjaśnił, że rząd chce zapobiec transmisji koronawirusa, a co za tym idzie - kontakty międzyludzkie muszą zostać ograniczone. Czarnek ocenia, że otwarcie szkół "to kolejne kilka milionów ludzi w ruchu" - przemieszczających się dzieci i rodziców.

Więcej o: