Wakacje 2021 - kiedy się zaczynają? W tym roku będą trwały kilka dni krócej niż dwa lata temu

Wakacje 2021 to moment, którego wyczekuje wielu uczniów. Niektórzy twierdzą, że nauka zdalna jest wyczerpująca. Nie mogą się doczekać odpoczynku. Możliwe, że w wakacje sytuacja epidemiczna się ustabilizuje i dzieci będą mogły spotkać się na świeżym powietrzu z rówieśnikami. Kiedy są wakacje?

Wakacje 2021 - kiedy się zaczynają? Uczniowie na razie uczą się zdalnie, ale niewykluczone, że przed zakończeniem roku szkolnego wrócą na zajęcia do placówek. Zdaniem szefa resortu edukacji Przemysława Czarnka "nauka zdalna jest na wyższym poziomie niż rok temu, ale nigdy nie zastąpi nauki stacjonarnej".

Pod każdym kątem obserwujemy negatywne konsekwencje tego, że dzieci nie są w szkołach, tylko w domach

- powiedział. Tym bardziej dzieciom przyda się odpoczynek, czyli wakacje 2021. 

Wakacje 2021 - kiedy zakończenie roku szkolnego?

Wakacje 2021 rozpoczną się wraz z dniem zakończenia roku szkolnego 2020/2021, który jest zaplanowany na piątek 25 czerwca. Wakacje 2021 potrwają do 1 września, czyli będą trwały 67 dni. W 2020 roku wakacje trwały jeden dzień krócej, a dwa lata temu dłużej – aż 74 dni

Na dłuższe wakacje 2021 mogą liczyć uczniowie szkół średnich. Dla nich zakończenie roku szkolnego zaplanowano na 30 kwietnia. Matury z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego na poziomach podstawowych odbędą się od wtorku 4 maja do czwartku 6 maja. Po egzaminach maturalnych będą mogli liczyć na wakacje. 

Przed wakacjami wypada jeszcze wkrótce majówka oraz Boże Ciało (3 czerwca). W niektórych szkołach uczniowie mogą zostać zwolnieni z lekcji także dzień później, w piątek 4 czerwca. Te dni wolne przed wakacjami polecamy spędzić wraz z rodziną na świeżym powietrzu. Zobacz, co robić w majówkę: Dni wolne od szkoły 2021. Kiedy i jak zorganizować wycieczkę rodzinną? Pamiętaj o restrykcjach

Zobacz wideo Cleo była słaba z fizyki. Znalazła sposób, jak podciągnąć sobie ocenę. Nietypowy
Więcej o: